Çözüldü GTA 5 "Minimum Recommended Hardware Check Failure" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Akıncan

Kilopat
Yer
İstanbul / Zeytinburnu
Daha fazla  
Başlıkta belirtilen hatayı veriyor, oyun Steam üzerinden satın alındı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyun açılıyorsa bu sorun çözülmüştür. Diğer konu ayrı bu konu ayrı. Settings.xml silince mi çözüldü?
Settings.xml dosyasını silince açılmaya başladı evet.
Sorun çözüldü artık hiç bu hatayı vermiyor. Çözümü: Directx 11 yükledim, GTA 5 uyumlu Visual C++ programı kurdum.
Laptop kullanıyorsanız belgelerime giderek Rockstar Games> GTA V> setting.xml dosyasını silin. Ardından oyunu güçlü olan ekran kartı ile başlatın.

Sistem özellikleriniz nedir?
Sistem özelliklerim şu şekilde :
  • GTX 960 2G ASUS STRIX
  • İ5 4460 İşlemci
  • 1 TB 7200 RPM HARDDİSK
  • 240 GB JAMES DONKEY SSD
  • 8 GB RAM DDR3 1600 MHZ
  • 500 W PSU COOLER MASTER
  • İşletim sistemi : Windows 10 PRO 64 BİT
Laptop kullanıyorsanız belgelerime giderek Rockstar Games> GTA V> setting.xml dosyasını silin. Ardından oyunu güçlü olan ekran kartı ile başlatın.
Laptop kullanmıyorum maalesef.

Dediğim konumdaki settings.xml dosyasını silin ve oyunu başlatın. Olmazsa direk Rockstar Games klasörünü silin. Dikkat edin save dosyalarınız silinebilir. Yedeğini alın.

Bu sorun çözüldü mü?
Sorun çözülmedi aksine daha kötü oldu. Artık oyun açılıyor ama, oyun içerisinde 5-10 dakika oynadıktan sonra ERR_GFX_D3D_INIT hatası veriyor ve oyun kapanıyor. Oyun kapandıktan sonra tekrar açmaya çalıştığımda bu konudaki hatayı veriyor.

Oyun açılıyorsa bu sorun çözülmüştür. Diğer konu ayrı bu konu ayrı. Settings.xml silince mi çözüldü?
Settings.xml dosyasını silince açılmaya başladı evet.
Sorun çözüldü artık hiç bu hatayı vermiyor. Çözümü: Directx 11 yükledim, GTA 5 uyumlu Visual C++ programı kurdum.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı