GTA 5 Online sürekli ışın izleme (Vega 56)

Makaleler
14
Yer
Zhenhai, Zhejiang, China
Daha fazla  
Meslek
What am I? - I do not know...
Bugün Rockstar Launcher'a güncelleme geldi ve oyuna girdim, sonrasında arkadaş ile tren istasyonuna gittik ve güzelce geziyorduk. O sırada anlık olarak ışın izleme diyebileceğimiz olay gerçekleşti ve belirli aralıklar ile gidip geliyordu, acaba son sürücü güncellemesinden ötürü yapay ışın izleme mi geldi? Not: Bildiğiniz gerçek zamanlı ışın izlemeydi, yani harekete göre değişiyordu.
1601576830820.png

1601576810964.png

Büyük olasılıkla o anladığım kadarıyla yüzey cam ise, yansımadır ve bir patlama ya da ışık tutulduğu zaman size yansıtmaz. Zaten oyunların ayarlarında da yansıma ayarları vardır genel olarak. Mesela arabanın camları da yansıma yapar, çevreyi görürsünüz falan. İşte o yüzeyde odur büyük ihtimalle.

Büyük olasılıkla o anladığım kadarıyla yüzey cam ise, yansımadır ve bir patlama ya da ışık tutulduğu zaman size yansıtmaz. Zaten oyunların ayarlarında da yansıma ayarları vardır genel olarak. Mesela arabanın camları da yansıma yapar, çevreyi görürsünüz falan. İşte o yüzeyde odur büyük ihtimalle.
Hayır alakası yok, diğer hiçbir yerde yok iken kapalı alanlarda bu tarz yansımaları görüyorum. Zaten GTA 5'de mod yapılmadan dediğiniz pek mümkün değil, bence AMD'nin son sürücüsü ile alakalı bir durum var. Zira önceki sürücülerde böyle bir şeye hiç rastlamamıştım.

Hayır alakası yok, diğer hiçbir yerde yok iken kapalı alanlarda bu tarz yansımaları görüyorum. Zaten GTA 5'de mod yapılmadan dediğiniz pek mümkün değil, bence AMD'nin son sürücüsü ile alakalı bir durum var. Zira önceki sürücülerde böyle bir şeye hiç rastlamamıştım.

Bilmiyorum olabilir ama yansıyan yüzeyler, yansıma yapan yüzeyin içine sabit olan ve yürüdükçe oynadığı için yansıma etkisi yaratması için konulan yüzeylerde var. O yüzden emin değilim. Açıkçası daha önce o bulunduğunuz yerde böyle bir yansıma var mı bilmiyorum. NVIDIA sanki bazı RTX olmayan kartlarına yazılımsal olarak bir miktar sunduğunu görmüştüm gibi. Ama oyunda bildiğim kadarıyla RTX desteği yok ve Launcher'a gelen güncelleme bunu aktif edecek bir şey olacağını düşünmüyorum. Olsaydı büyük ihtimal Rockstar Games bunun boy boy reklamlarını yapardı ve ayarlarda en başa tuttururdu gibi geliyor :D.

Videoya çekseydin güzel olurdu aslında. Şimdi tam anlayamadım olayı. GTA V'in vanilla halinde ışık ana bir ışık kaynağından simule edilmiyorsa sonradan ortaya çıkabileceğini düşünmüyorum. Bu tür oyunlarda ışığın hileli halini görürüz hepimiz çünkü.

Geri
Yukarı