Çözüldü GTA 5 Online "The Rockstar game services are unavailable right now" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

zRex

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| MSI MAG INFINITE S3 11SC-030XTR | NVIDIA GeForce RTX 2060 6 GB | Intel Core I5 11400F 2.60 GHZ veya 3.60 GHZ | 512 GB M.2 SSD + 1 TB HDD | 1x16 GB DDR4 Ram | 500 Watt PSU | 2-3 Tane Fan |
RAM
16 Gb RAM (Markasını Bilmiyoruz)
Ekran kartı
NVIDIA GTX 1050 Ti 4 GB
Anakart
Bilmiyoruz
İşlemci
Intel Core i5 10. Nesil
Merhaba. Direkt konuya geçiyorum arkadaşımla birlikte GTA Online girmek istemiştik ancak Rockstar'ın oyunu Steam'den açmaya izin vermediği ve zorla Launcher'ini indirtmesinden dolayı şöyle bir hata ile karşılaştık;

1674826039291.png

Tebrikler Rockstar bravo cidden. YouTube'da dönen saçmalıkların hepsini denedik yok CMD'ye gir bilmem ne komutu yaz falan, DNS ayarlarını değiştir, oyunun dosyalarını kontrol et saçmalıktan ibaretti. Oyunu silmeyi hiç denemedi arkadaşım ve sıkıntı bende yok ben rahatça girebiliyorum ama o giremiyor. Ayrıca story moddan girmeye çalıştığında ise şu hatayı veriyor;
"Sign in Social Club to play Grand Theft Auto Online"
Bunun resmini bulamadım yazıyorum ondan buraya neyse bir yardım edin 3 gündür boşa uğraşıyoruz ne yapacağız VPN öneriniz mi olur artık bir şeyler yapın. Denemediğimiz tek yollar şunlar;
Oyunu silip yeniden yüklemek.
Modemi resetlemek.
VPN ile girmek.
Ayrıca PC özellikleri kısmına falan arkadaşımın bilgilerini gireceğimde gerek çok da yok gibi.

Çözüm
ISS'den güvenli internet'i kapatıp girmeyi deneyin bir de, bende bu şekilde düzelmişti.
Yani olması gerekenin dışında yol izleyerek kendi kendinize zorluk çıkarmışsınız. GTA 5 olsun, BF olsun EA/Rockstar gibi launcherlarını başlatıp sonrasında oyunu açıyor. Servisler devreye girip, Cloud Save sync gibi işlemler yapılıp oyun başlıyor. Siz direkt GTA5.exe ile falan mı denediniz anlamadım. Launcher olmadan girmeye çalıştığınız için Rockstar'da hesaba da giriş yapmamışsınız, ondan ötürü "Sign in Social Club to play GTA Online" hatası almışsınız.

Yani olması gerekenin dışında yol izleyerek kendi kendinize zorluk çıkarmışsınız. GTA 5 olsun, BF olsun EA/Rockstar gibi Launcher'larını başlatıp sonrasında oyunu açıyor. Servisler devreye girip, Cloud save Sync gibi işlemler yapılıp oyun başlıyor. Siz direkt GTA5.exe ile falan mı denediniz anlamadım. Launcher olmadan girmeye çalıştığınız için Rockstar'da hesaba da giriş yapmamışsınız, ondan ötürü "sign in Social Club to play GTA Online" hatası almışsınız.

Vallahi arkadaşta hesap var ayrıca Steam'den açıyoruz denedik olmuyor vallahi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı