Çözüldü GTA 5 oynarken RX550 sistemde ekran gitti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, bu çok değişik bir durum ilk defa oldu şu an. GTA 5 oynarken ekran gitti siyah ekran oldu. 4-5 saniye kaldı öyle sonra geri geldi. Bayağı kafayı yedi bildiğiniz. Sıcakların nasıl olduğunu bilmiyorum. İlk defa GTA 5'de oldu bu durum ekran gittikten sonra geri geldi. Ben bu PC'yi kırsam mı satsam mı anlayamadım hiçbir zaman adam akıllı oyun oynayamadım.
Sistem.
RX550 4 GB ek.
Ryzen 3 3100.
8 GB RAM.
B450M A PRO Max.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Benim ki 80 derece bile oluyor sıkıntı olmadı bende de oluyor aynı sorun ve yaşayan çokça insan var AMD ile alakalı yani sürüm hatası var bende de gidiyor geri geliyor sonra hata raporu aracı başlıyor.
Merhaba, bu çok değişik bir durum ilk defa oldu şu an. GTA 5 oynarken ekran gitti siyah ekran oldu. 4-5 saniye kaldı öyle sonra geri geldi. Bayağı kafayı yedi bildiğiniz. Sıcakların nasıl olduğunu bilmiyorum. İlk defa GTA 5'de oldu bu durum ekran gittikten sonra geri geldi. Ben bu PC'yi kırsam mı satsam mı anlayamadım hiçbir zaman adam akıllı oyun oynayamadım.
Sistem.
RX550 4 GB ek.
Ryzen 3 3100.
8 GB RAM.
B450M A PRO Max.
Sistem gayet iyi, günümüz koşullarınca. Radeon ayarlarında izleme modu bulunuyor. Onu açın ve yenileme aralığını en düşüğe çekip bilgileri bize ulaştırın.

Sistem gayet iyi, günümüz koşullarınca. Radeon ayarlarında izleme modu bulunuyor. Onu açın ve yenileme aralığını en düşüğe çekip bilgileri bize ulaştırın.
Eğer sıcaklıktan bahsediyorsanız ekran kartının hiç 73 dereceyi geçtiğini görmedim işlemcininde 70 i.Ekranın gittiği zamanda sıcaklıklar pek artmamıştır diye düşünüyorum.

Fan ayarını bu şekilde yap. Eğer hiç değiştirmediysen.

resim_2021-07-07_011111.png

Değiştirmedim hocam hiç fan ayarlarını.
Bu şekilde değiştirmeni tavsiye ederim. Rx550 ekran kartı 70 dereceleri geçince sorun çıkartabiliyor.
Sorun devam ederse DDU programı ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp WHQL sürümünü tekrar yükleyin.

Son düzenleme:
Bu şekilde değiştirmeni tavsiye ederim. Rx550 ekran kartı 70 dereceleri geçince sorun çıkartabiliyor.
Sorun devam ederse DDU programı ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp WHQL sürümünü tekrar yükleyin.
Hocam fan ayarını yapmadım ama sürücüyü kaldirirsam hiç sürücü yuklemesem ne olur?Bilgisayari ilk aldigimda böyleydi sonradan ben kendim yüklemiştim sürücüyü.

Benim ki 80 derece bile oluyor sıkıntı olmadı bende de oluyor aynı sorun ve yaşayan çokça insan var AMD ile alakalı yani sürüm hatası var bende de gidiyor geri geliyor sonra hata raporu aracı başlıyor.
Hocam vallaha rahatladım ya herkezde olan bir sorun değilmi?

Sistem.
RX550 4 GB ek.
Ryzen 3 3100.
8 GB RAM.
B450M A PRO Max.

Sistemin günümüz Türkiyesinde hiç de fena değil o yüzden kendini üzme bütçen olursa ekran kartını RX570 yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı