Çözüldü GTA 5 RAM kıtlığı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burhn

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yılbaşında yeni sistem topladım. GTA 5 oynuyordum hiç kasmadan donmadan fakat oyunun son güncellemesinden sonra oyunda takılmalar ve donmalar olmaya başladı. Hatta oyunu oynanmaz hale getirdi bu sorun. Biraz araştırma ve incelemeden sonra RAM'lerin (16 GB) hepsinin kullanıma girdiğini gördüm. Yani çok çok eski PC'mde bile oyunu oynarken 4 GB RAM yetiyordu şimdi ne oldu da bu oyunda durduk yere 16 GB üzerinden 15GB kullanıyor? Bir aralar ekran kartı yazılım uygulamasından iş yükünü işlemciye işaretlemiştim ekran kartı çok yorulmasın diye bunla bir ilgisi var mıdır yoksa oyunla alakalı bir sorun mudur? Ekran kartı (4 GB) 2 GB'sini kullanıyorum grafiklerde fakat tüm sorun RAM'lerde oluştu.

Sistemim:
Intel i3 10100F 3.60 GHz
16 GB 2666Hz RAM
AMD Sapphire RX550 4 GB ekran kartı

16 GB RAM' den en az 3GB ı sistem ve arkaplan hizmetleri tarafından kullanılır.
GTA 5' için 12-13GB lik bir alan kalıyor 16GB ın 15GB ini sadece GTA 5 kullanamaz.

Arkadaşlar merhaba. Yılbaşında yeni sistem topladım. GTA 5 oynuyordum hiç kasmadan donmadan fakat oyunun son güncellemesinden sonra oyunda takılmalar ve donmalar olmaya başladı. Hatta oyunu oynanmaz hale getirdi bu sorun. Biraz araştırma ve incelemeden sonra RAM'lerin (16 GB) hepsinin kullanıma girdiğini gördüm. Yani çok çok eski PC'mde bile oyunu oynarken 4 GB RAM yetiyordu şimdi ne oldu da bu oyunda durduk yere 16 GB üzerinden 15GB kullanıyor? bir aralar ekran kartı yazılım uygulamasından iş yükünü işlemciye işaretlemiştim ekran kartı çok yorulmasın diye bunla bir ilgisi var mıdır yoksa oyunla alakalı bir sorun mudur? Ekran kartı (4 GB) 2 GB'sini kullanıyorum grafiklerde fakat tüm sorun RAM'lerde oluştu.

Sistemim:
Intel i3 10100F 3.60 GHz.
16 GB 2666Hz RAM.
AMD Sapphire RX550 4 GB ekran kartı.

Arkadaşlar şimdi düzelttim. Radeon yazilimindan GPU iş yükü'nu bilgi işleme aktarmiştim ondan dolayı RAM kullanimi artmış. Şimdi geri çektim ve düzeldi teşekkür ederim.

Geri
Yukarı