GTA 5 Steam açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

kenan360

Decapat
Steam'de GTA 5'e tıklıyorum oyna diyorum beni oyunda gösteriyor ilkten, Steam'de hatta yükleniyor diyor sonra hiçbir hata falan vermeden kapanıyor. Rockstar Launcher'dan başlatim dedim bir de oradada aynı, "play Steam" basıyorum gene oyunda falan gösteriyor sonra Launcher'da quiting diyor kapanıyor. PC'ye format atmıştım şimdi yükledim GTA'yı driverlar güncel Windows 10 güncel DirectX vb şeyler güncel. Peki benim sorunum ne hiçbir hata falanda vermiyor, bundan önce rahatlıkla oynuyordum. Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Oyunu yönetici olarak çalıştırdım işe yaramadı.
Dosya doğruladım işe yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığınız bu dosyalar arasında xinput1_3.dll de var mıydı? Öyleyse bu dosyayı System32 ve SysWOW64 konumlarından silin ve oldukça aşina olduğunuz bu aracı kurun.
Bir daha da elle DLL atmayın, gördüğünüz üzere çözümden çok sorun getiriyor.

Attığınız bu dosyalar arasında xinput1_3.dll de var mıydı? Öyleyse bu dosyayı System32 ve SysWOW64 konumlarından silin ve oldukça aşina olduğunuz bu aracı kurun.

Ben size neyi attimi atayım neleri attimi buldum. Linkini de veriyorum böyle DLL'lerin olduğu bir RAR.

"-dosya.co" bu siteden indirdim DLL'leri. Dosya içinde sadece DLL var, exe falan yok.

Bu nedir ya? Yayınlayan cahil "Runtime Fix" diye isimlendirmiş bir de. Nerede gördünüz bunu? Bunu size kim indirttiyse itibar etmeyin o arkadaşa.

Attığınız bütün DLL'leri silin. Nereye attıysanız, hepsini. Sonra DX aracını kurun. Yine olmazsa temiz kurulum yapın. Çünkü ya bütün DLL'leri silememişsinizdir ya da atılan diğer dosyalar da etkiliyordur. Sadece DLL dosyaları yok bu saçma klasörde.

0xc000007b hatasını çözdük. Bu sefer de yukarıda belirttim gibi tepki vermeme olayı oldu, fakat bunu da çözdüm. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar için aşağıya yazıyorum.

1. C:\Program Files\Rockstar Games\ lokasyonundaki her şeyi Rockstar'ın kendi uninstall programı ile kaldırdım.
2. Steam\steamapps\common\Grand theft Auto v\ lokasyonundaki GTA5.exe ve GTAVLauncher.exe'yi sildim.
3. Steam kütüphanesinden (siz hangi platformu kullanıyorsanız) GTA V'yi bulup, sağ tık> özellikler> yerel dosya bütünlüğünü doğrula dedim. Bu bağlamda Steam sildiğimiz iki .exe dosyasının güncel versiyonlarını indirdi.
4. Rockstar'ın kendi sitesinden Launcher'i indirdim ve kurdum. Ardından Launcher'in özellikler>uyumluluk kısmından bu programı hep yönetici olarak çalıştır kısmını tikledim.
5. yazarın da düşündüğü ve benim de katıldığım, hayati kısım burası muhtemelen.
A-Steam'den çıkış yaptım ve görev yöneticisi üzerinden çalışan Steam'e bağlı herhangi bir uygulama var mı diye baktım. (Varsa kapatmalısınız)
B-Rockstar Launcher'i sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırdım ve Update yapmasını bekledim.
C-Update sonlandıktan sonra GTA V ekranında play on Steam butonuna tıkladım ve oyun açıldı.

Eklemem gereken önemli bir nokta bu adımları yapmadan evvel GTA'nın Steam dosyasından GTA5.exe'yi açmayı dene bu hatayı başlarda aldığımda GTA5.exe (0xc000007b) hatası veriyordu. Eğer böyle bir hata veriyorsa %90 .dll uzantılı dizinler ile alakalı olacaktır. Adımları uygulamadan bu hatayı çözmelisin.
(Alıntıdır) 

Geri
Yukarı