GTA 5 tam ekranda FPS düşüşü oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Spidertliman

Hectopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
GTA 5'i pencere modunda oynarken görüntü bayağı kaliteli oluyor ve hiç kasma, donma gibi sorunlar yaşamıyorum. Ama tam ekran yapınca görüntü resmen pixel olmaya başlıyor ve oyunda donma ve kasma sorunları yaşıyorum. 1024X728 çözünürlükte oynuyorum.

1024x728 çözünürlüğü tam ekran yaparsan tabii ki görüntü güzel olmayacaktır. Pencere modunda açılan pencere de 1024x728 olduğundan görüntü tam ekran kadar kötü olmaz. Ek olarak oyunu tam ekran yapınca oyununun kasması da normal gibi geldi bana. Sistemini belirtir misin?

1024x728 çözünürlüğü tam ekran yaparsan tabii ki görüntü güzel olmayacaktır. Pencere modunda açılan pencere de 1024x728 olduğundan görüntü tam ekran kadar kötü olmaz. Ek olarak oyunu tam ekran yapınca oyununun kasması da normal gibi geldi bana. Sistemini belirtir misin?
Bunun bir çözümü var mıdır?

Yapabileceğin bir şey yok gibi gözüküyor. Eğer aşırı rahatsız etmiyorsa pencere modunda oynamaya devam edebilirsin. Ek olarak sistemini belirtir misin?

4 GB RAM var 1GB ekran kartı var i3 işlemcim var 3.07GHz ama Windows 7 iken tam ekranda hiçbir sorun yoktu 10'a geçtim tam ekranda oynanmıyor resmen.
Yapabileceğin bir şey yok gibi gözüküyor. Eğer aşırı rahatsız etmiyorsa pencere modunda oynamaya devam edebilirsin. Ek olarak sistemini belirtir misin?
birkaç şey denerim artık olmazsa pencerede oynarım teşekkür ederim

Windows 7 iken tam ekranda hiçbir sorun yoktu 10'a geçtim tam ekranda oynanmıyor resmen.
Screenshot_1.png

Ne kadar yararı olur bilemiyorum ama eğer Windows 10'a geçtikten sonra olduysa şu dosyalarda Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneğine tik atmayı deneyin. Ekran kartınızın tam modelini yazın. Doğru sürücüleri kurduğunuza emin olun. Tam ekranda görüntünün bozulması normal ama performans düşmesi hiç normal değil.

Geri
Yukarı