GTA 5 Text Roleplay Sunucu Önerisi

ALP2004

Decapat
Herkese merhaba yaklasık 3, 5 yıldır RP yapıyorum. Samp'la başladığım bu hayata GTA 5 furyası altında olan çakma RP sunucularıyla devam etmek istemiyorum. (Evet biliyorum birçoğu çok iyi ama ne olursa olsun bir yerden sonra sadece çete savaşları gibi algılanıp RP'nin saptırıldığı serverlar var ve birçoğu rol yapmayı bilmeyen insanlarla dolu ), (daha iki kelimeyi bir araya getiremiyorlar..) Ayrıca sesli RP'den de hiç haz etmediğim gibi text RP benim için daha ön planda.
Gerek araştırmalarım, gerek duyduklarımla eski vinewood ve breeze gibi kaliteli insanların harbi RP yaptığı sunucuları arıyorum (seven RP projesinde yer almıştım, Word TR projesini de bekleme aşamasında bir oyuncu olarak bekliyorum.) Gerek samp gerek de GTA 5 olsun bildiğiniz text RP sunucuları varsa lütfen konu altına yazmayı unutmayın, herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba eski bir roleplayer olarak her dönemden geçtim. Şu an için GTA V'de İngilizce High roleplay yapıyoruz. Avrupalılarla, medeniyetle, rolün rol olduğu bir platformda. Seni gayet iyi anlıyorum dostum.

Eightborn olabilir.

Halihazırda oynuyordum zaten sunucu çok sakin herkes bot kasıyor.
Merhaba eski bir roleplayer olarak her dönemden geçtim. Şu an için GTA V'de İngilizce High roleplay yapıyoruz. Avrupalılarla, medeniyetle, rolün rol olduğu bir platformda. Seni gayet iyi anlıyorum dostum.

Bu sunuculara GTA world projesi eklenebilir. İngilizcem iyidir ama çok serideğilim ve halk diline hakim değilim. Nasıl yaparım bilmiyorum korkuyorum aslında.

Sonunda RP sunucularını seven birisi buldum bu forumda.

Safari RP oynuyorum bu aralar. Çok güzel sarıyor. Rina RP oynadım ama sarmadı. MTA üzerinden İnception var ona bakabilirsin. Son olarak MTA üzerinden CIT öneririm tam RP değil ama güzel.

Bu sunucuların ve oyuncuların "İllegal" ve "Amerikan zenci hayatı" takıntısını anlayamıyorum. Sunucuda gelişmen için bu iki şey gerekiyor yoksa Legal yollarla gelişmen imkansız. 10 Tane sunucu gördüysem 9 tanesi Amerikan hayatı oynatıyor. Kalan 1 tanesi ise Safari RP benim için. Türkiye'de geçiyor ve Türk ismi falan kullanıyorsun yine diğerleri gibi değil.

Ama bu sefer başka bir sorun var. "İllegal" takıntısı. Oyunda gelişmek ve para kazanmak için bu yollara başvurmak zorunda kalıyorsun ki ben hiç sevmiyorum. Safari RP sunucusunda bile 2018'den beri bir evim olmadı. Çünkü hep legal takıldığım için. Legal olan birlikler var ama hep oyunda olmak ve bazı yükümlülükler canımı sıkıyor. Yani "İllegal" olmayana ekmek yok olayı var.

Ayrıca rol konusunda iyi bir server bulamadım. Çoğu "/me Ow adamım john gelmiş vay be dedi." den ileri gidemiyorlar.

"CIT" serveri ise tam RP denemez ama güzel bir server. Oyunda "İllegal" olayı var ama öyle entegre etmişler ki hiç rahatsız olmadım. 3 tip ve o tiplerin şehirleri var. Los Santos, Criminal yani suçluların şehri. Orada istediğin gibi banka soyup hırsızlık yapabiliyorsun. Ama polisler peşini bırakmıyor. Las Venturas, Gangster şehri. Orada bölge fethedip güçlenmeye çalışıyorsun. Ayrıca arkadaş ateşi açık yani birisi tarafından öldürülebilirsin ve herkes bana göre çıldırmış. Çok iyi silah kullanmak gerek. San Fierro ise sivillerin şehri. Meslek yapanlar yani Legal takılanlar burada. Güzel para kazandıran meslekler var. İlk girdiğinde alışmak uzun sürer ama sonra çok eğlenceli oluyor. Yarışlara katılabiliyorsun veya matematik soruları soruluyor onları cevaplayabilirsin. Bazen suçlu-polis etkinliği ve Battle Royal etkinliği oluyor. Eğlenceli bir server.

Güzel önerilerinizi ben de bekliyorum.

Bu arada söylemeyi unuttum. Gürkan Gürel diye bir youtube kanalı var. Kendisi RP sunucularını inceliyor bakmanızı öneririm belki beğendiğiniz bir sunucu bulursunuz.

Sonunda RP sunucularını seven birisi buldum bu forumda.

Safari RP oynuyorum bu aralar. Çok güzel sarıyor. Rina RP oynadım ama sarmadı. MTA üzerinden inception var ona bakabilirsin. Son olarak MTA üzerinden cıt öneririm tam RP değil ama güzel.

Bu sunucuların ve oyuncuların "illegal" ve "amerikan zenci hayatı" takıntısını anlayamıyorum. Sunucuda gelişmen için bu iki şey gerekiyor yoksa legal yollarla gelişmen imkansız. 10 tane sunucu gördüysem 9 tanesi amerikan hayatı oynatıyor. Kalan 1 tanesi ise Safari RP benim için. Türkiye'de geçiyor ve Türk ismi falan kullanıyorsun yine diğerleri gibi değil.

Ama bu sefer başka bir sorun var. "İllegal" takıntısı. Oyunda gelişmek ve para kazanmak için bu yollara başvurmak zorunda kalıyorsun ki ben hiç sevmiyorum. Safari RP sunucusunda bile 2018'den beri bir evim olmadı. Çünkü hep legal takıldığım için. Legal olan birlikler var ama hep oyunda olmak ve bazı yükümlülükler canımı sıkıyor. Yani "illegal" olmayana ekmek yok olayı var.

Ayrıca rol konusunda iyi bir server bulamadım. Çoğu "/me ow adamım john gelmiş vay be dedi." Den ileri gidemiyorlar.

"Cıt" serveri ise tam RP denemez ama güzel bir server. Oyunda "illegal" olayı var ama öyle entegre etmişler ki hiç rahatsız olmadım. 3 tip ve o tiplerin şehirleri var. Los santos, criminal yani suçluların şehri. Orada istediğin gibi banka soyup hırsızlık yapabiliyorsun. Ama polisler peşini bırakmıyor. Las venturas, gangster şehri. Orada bölge fethedip güçlenmeye çalışıyorsun. Ayrıca arkadaş ateşi açık yani birisi tarafından öldürülebilirsin ve herkes bana göre çıldırmış. Çok iyi silah kullanmak gerek. San fierro ise sivillerin şehri. Meslek yapanlar yani legal takılanlar burada. Güzel para kazandıran meslekler var. İlk girdiğinde alışmak uzun sürer ama sonra çok eğlenceli oluyor. Yarışlara katılabiliyorsun veya Matematik soruları soruluyor onları cevaplayabilirsin. Bazen suçlu-polis etkinliği ve Battle royal etkinliği oluyor. Eğlenceli bir server.

Güzel önerilerinizi ben de bekliyorum.

Yazdıkların için teşekkür ederim Safari hep sevdiğim birserver idi bir yerden sonra rina RPnin gelişmeye başladığı sıralarda rinaya geçmiştim fakat rina gittikçe kör kuyu olmaya başladı sürekli illegal takıntısı ve RP kurallarına uymayan adamlarla doldu. Sonra Safari'ye tekrar döndüğümde bam,"soru sistemi" gördüğüm en saçma soru sistemiydi gerek farklı yerlerden gerek internetten araştırdım ama bir türlü geçemedim bu sistemi. Konuyu batırmak istemiyorum ama bu sistem hiçbir şekilde geçilemiyor sen nasıl geçebildin?

Geri
Yukarı