Çözüldü GTA 5 ve GTA 5 Online, FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Deniz Tultak

Hectopat
Yer
İskenderun/Hatay
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar, şu videodaki bileşenlere sahibim, tek fark ekran kartımın Gaming Z olması. Şu oyunda yüksek ayarlarda en fazla 60-70 FPS alabiliyorum bazen 30'a düşüyor. Videodaki testi ben de yaptım fakat çok daha düşük FPS'ler aldım. Sorunu nasıl çözebilirim?
Ayarlar: 1080P Full ayarlar.

Çözüm
Yerinizde olsam "Extended distance scaling" ve "Extended shadow scaling" i kapatırdım. Daha çok FPS alırsın.
Bir de "Graphics settings" den "Grass quality" i ultra yerine high veya very high yaparsan çimlik bir alana girdiğin zaman FPS düşmesini engelleyebilirsin.

İstersen kendi kullandığım ayarları atabilirim aynı ekran kartına sahibiz.
"Extended distance scaling" ve "extended Shadow scaling" i kapatırsam görüntüde ne gibi bir eksiklik olur? Ayarlarınızı görmek isterim.

Reis nasıl bir ayar yaptırdıysan ekran kartı kullanımı %99'a çıktı çok teşekkür ederim.

Sorunum çözüldü ama sen yine ayarlarını atar mısın?

Arkadaşın attığı ayarlardan bence sırayla.
Population dencity ve distance scaling i 4 tık kıs.
Population variety i de 1 ya da 2 tık kısabilirsin.
Shader ve Shadow quality-normal de kullanıyorum en düşük ayarlarda yani çünkü gölgeler çok FPS düşürüyor ve görüntüye çok bir etkisi yok.
Particles-high
Water-high
Grass-normal (bu önemli)
Soft shadows-softer daha düşüğe alma görüntü kötüleşiyor.
Post Fx- normal ekran bulanıklığı lens efektleri vs örneğin dürbünle bir yere bakarken diğer yerleri bulanıklaştırıyor ben sadece nişan aldığım yeri görmenin dezavantaj olduğunu düşündüğüm için post FX normalde.
Tesellation -normal-Ultra yansımalar ayna yerdeki su veya denizdeki yansımalar vs güzel görüntü istersen aç ben ortada kullanıyorum.
4. fotodaki ayarlardan da açık olan diğer 2 ayarı da kapatırsan en yüksek FPS'i alır görüntüde de kötü bir deneyim yaşamazsın diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı