GTA 5'de geceleri 50 FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

259907

Hectopat
Merhaba direkt konuya gireceğim sistemim şöyle.

İşlemci: Ryzen 5 2600

Ekran kartı: AMD RX 590

RAM: 16 GB 3000 MHz

Arkadaşlar video paylaşacağım dikkatlice izleyip cevap yazın lütfen çünkü bu sorunun donanımsal olmadığına eminim. Red Dead redemtion da High ayarlarda 75 FPS alıyorum, GTA 5'de gündüzleyin 900-100 FPS arası gidip geliyor fakat çok garip bir sorun var. Oyun saati 18:59 olduğu zaman 50 FPS düşüşe geçiyor ve sabah 6:00'a kadar böyle devam ediyor. Videodaki gibi saat tam 5:59'da tekrar 75 FPS oluyor ve oyun saatiyle akşam 18:59'a kadar aşırı akıcı devam ediyor. İnternette araştırdım lakin kimse mantıksal cevaplar yazmamış. Gerekirse bu konuya Recep Baltaş cevap yazsın çünkü bunun sebebini cidden merak ediyorum ve saçma gelmeye başladı.

Videoyu yükleyemedim fakat 2 tane resim koydum aralarında 1 dakika var.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    685 KB · Görüntüleme: 201
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    693,5 KB · Görüntüleme: 202
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba direkt konuya gireceğim sistemim şöyle.

İşlemci: Ryzen 5 2600

Ekran kartı: AMD RX 590

RAM: 16 GB 3000 MHz

Arkadaşlar video paylaşacağım dikkatlice izleyip cevap yazın lütfen çünkü bu sorunun donanımsal olmadığına eminim. Red Dead redemtion da High ayarlarda 75 FPS alıyorum, GTA 5'de gündüzleyin 900-100 FPS arası gidip geliyor fakat çok garip bir sorun var. Oyun saati 18:59 olduğu zaman 50 FPS düşüşe geçiyor ve sabah 6:00'a kadar böyle devam ediyor. Videodaki gibi saat tam 5:59'da tekrar 75 FPS oluyor ve oyun saatiyle akşam 18:59'a kadar aşırı akıcı devam ediyor. İnternette araştırdım lakin kimse mantıksal cevaplar yazmamış. Gerekirse bu konuya Recep Baltaş cevap yazsın çünkü bunun sebebini cidden merak ediyorum ve saçma gelmeye başladı.

Videoyu yükleyemedim fakat 2 tane resim koydum aralarında 1 dakika var.

Gece FPS düşmesini herkes yaşıyor diye biliyordum ama 50 FPS biraz fazla sanki.

Gece FPS düşmesini herkes yaşıyor diye biliyordum ama 50 FPS biraz fazla sanki.

Gece FPS düşmelerini genelde bazı AMD işlemci kullanıcıları yaşıyor maalesef, Inteller'de böyle bir sorun yok. Ama sorunun teknik olarak optimizasyon kaynaklı olduğu kesin, bu soruna kesin daha net bir çözüm bulamadıkları gibi problemle alakalı olarak birçok kişi bu durumdan mağdur:

GTA V Geceleri Düşük FPS Sorunu - Technopat Sosyal

GTA V gece olduğunda aşırı FPS düşmesi - Technopat Sosyal

Ryzen CPU GTA 5 gece FPS sorunu - Technopat Sosyal

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD İşlemcilerde GTA V Geceleri Düşük FPS Sorunsalı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben R6'da yaşıyordum bu sıkıntıyı, işlemci Ryzen 5 1600 AF, saat olarak bilemem ama sorunun gece olmasıyla alakası yok bence. Bir süre sonra FPS düşüyor.

Ben R6'da yaşıyordum bu sıkıntıyı, işlemci Ryzen 5 1600 AF, saat olarak bilemem ama sorunun gece olmasıyla alakası yok bence. Bir süre sonra FPS düşüyor.

Bu sorun GTA V'te özellikle AMD Ryzen CPU'lara has bir durum olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor, hepsi için demiyorum yanlış anlaşılmasın ama çoğunda bu sıkıntı var ve devam ediyor. Yukarıdaki gönderdiğim konuları teker teker açıp incelerseniz hepsinde de benzer bir durumun olduğunu fark edebilirsiniz. R6'da da benim bildiğim kadarıyla gece haritalarında Ryzen'lere özel bir performans kaybı söz konusu değil.

Bu sorun GTA V'te özellikle AMD Ryzen CPU'lara has bir durum olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor, hepsi için demiyorum yanlış anlaşılmasın ama çoğunda bu sıkıntı var ve devam ediyor. Yukarıdaki gönderdiğim konuları teker teker açıp incelerseniz hepsinde de benzer bir durumun olduğunu fark edebilirsiniz. R6'da da benim bildiğim kadarıyla gece haritalarında Ryzen'lere özel bir performans kaybı söz konusu değil.

Burada ben gece haritasını kastetmemiştim, saat olarak gerçekteki geceden bahsediyordum😀 konuyu incelemedim ben de diyorum gece olmasıyla ne alakası var😂 benim kastettiğim bir süre oynayınca FPS'in düşmesi 60'a kadar düşüyor kasma hissiyatı başlıyor sonra düzeliyor, PC'de bazı ayarları değiştirmiştim onunla alakalı olabilir tabii tekrar test etmedim, başlığı görünce genel olarak Ryzen'lar da bir süre sonra FPS düşüyor sandım ben konuyu yanlış anlamışım😀

Geri
Yukarı