GTA 5'i tekrar yüklemeli miyim?

trulydesire

Hectopat
Günaydın herkese, çoğunuzun bildiği gibi GTA 5 kısa bir süre Epic Games'te ücretsiz hale geldi. Fakat oyun Steam'de benim hesabımda zaten yüklüydü. Normal şartlarda Epic Games'in GTA 5'i ücretsiz yapması beni bağlamıyordu. Fakat bilgisayarı bir yandan abim de kullanıyor ve o da Epic Games aracılığıyla GTA 5 oynamak istiyor.
Kısa bir araştırmadan sonra Epic Games üzerinden tekrar yükleme yapmadan, Steam'in içinde olan GTA dosyalarını Epic Games'e aktararak oyunu bir nevi Epic Games'e taşıyabileceğimi öğrendim. Burda ki tek sorun şu ki eğer bu işlemi gerçekleştirirsem ben oyunu Steam üzerinden oynayabilir miyim? Ya da belki de Steam üzerinden oynamama gerek kalmamıştır. Epic Games'ten oyunu çalıştırınca kendi Rockstar hesabımı girerek de eski hesabıma bağlanabilirim diye düşündüm. Yani yapmam gereken şey hem benim oynayabilmem, hem de abimin. Fakat sonucu kestiremediğim için ne yapmalıyım bilmiyorum.
Lütfen aydınlatın, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Epic üzerinden indirme başlat sonra duraklatıp Steam'deki oyunu oraya kopyala. Oyunun nereye kurulduğunu bulman lazım zor değil.
O olayı anlatan çok kişi var üstesinden gelirim muhtemelen ama şundan korkuyorum, Epic Games üzerinden normalde uzun suredir kullandığım Rockstar Games hesabımı bağlayıp oynayabilecek miyim? Çünkü onca para, level ve emeğim boşa gitsin istemiyorum.

Epic Games üzerinde GTA 5'i indirmeye başlayın, 500 MB civarına gelince durdurun ve Epic Games Launcher'i kapatın. GTA 5'i kopyalayıp Epic Games'in GTA 5 klasörünün içine direk kopyalayın ardından Epic Games'i açın ve devam ettirin indirmeyi doğrulanması için bekleyin eksik dosya varsa kendisi indirecektir bizzat denedim bunu.

Bu işi tek bilgisayar üzerinden mi yapmaya çalışıyorsun?
Evet, bağlayıp oynayabilirsiniz. Lakin abiniz Steam hesabından neden oynayamıyor?
Evet tek bilgisayar üzerinde yapmak istiyorum.
Abim Steam üzerinden benim hesabımla oynayabilir evet, ama madem ücretsiz oldu onun da kendine farklı bir Social Club hesabı açıp kendi karakterini yaratması daha mantıklı ve kullanışlı geldi.
Bütün bunların dışında ilk defa bir forum da yardım istedim, ve bu kadar tavsiye ve öneri gelmesi beni şaşırttı. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Geri
Yukarı