GTA 6 neden çıkmıyor?

Paradan ötürü değil, o şirketin düşüneceği iş. GTA 5 şu haliyle bile kaç yıl geçmesine rağmen o kadar çok içeriğe sahip ki, 6'nın gerçekten 6 olması için çok ciddi bir şeyle gelmesi gerekmiyor mu sizce? Yani şu haliyle 1-2 sene içerisinde çıkacak bir GTA'nın olsa olsa GTA 5.5 olabileceğini düşünüyorum ben. Sırf yeni bir senaryo, hikaye için kalkıp da o kadar büyük prodüksiyona gireceklerini sanmıyorum. Şaşırtabilirler tabii, ama düşük ihtimal bana kalırsa.

Hocam GTA çıkalı kaç yıl olmuş. RDR çıkalı kaç zaman olmuş. Koca Rockstar sence bütün stüdyolarını oturtup GTA 5 DLC mi hazırlattırıyordur? Bana kalırsa GTA 6'nın yapımı bitmeye yakındır zira RDR2 sessiz sedasız çıkmıştı. 2022 en geç göreceğimiz tarihtir bence GTA 6'yı. Ciddi bir şey dediğinde oyun bu dostum. Nereye gidilebilir en fazla ne kadarı yapılabilir artık daha. Sonuçta bu adamlar da insan. Kimse zaten muhteşem bir hikaye beklemiyor GTA 6'dan. Yarın GTA 6 çıksa grafikleri iyileşmiş ve fizik motoru daha geliştirilmiş bir şekilde. Yine efsane olur?

Hocam GTA çıkalı kaç yıl olmuş. RDR çıkalı kaç zaman olmuş. Koca Rockstar sence bütün stüdyolarını oturtup GTA 5 DLC mi hazırlattırıyordur? Bana kalırsa GTA 6'nın yapımı bitmeye yakındır zira RDR2 sessiz sedasız çıkmıştı. 2022 en geç göreceğimiz tarihtir bence GTA 6'yı. Ciddi bir şey dediğinde oyun bu dostum. Nereye gidilebilir en fazla ne kadarı yapılabilir artık daha. Sonuçta bu adamlar da insan. Kimse zaten muhteşem bir hikaye beklemiyor GTA 6'dan. Yarın GTA 6 çıksa grafikleri iyileşmiş ve fizik motoru daha geliştirilmiş bir şekilde. Yine efsane olur?
İşte 5'in üzerine çok birşey katamadığında genel kitlenin yaklaşımının şu olma ihtimali çok yüksek: "GTA 5'e bi hikaye DLCsi bide grafiklere makyaj yapmışlar bu mu yani?" Ciddi birşey derken şaşırtacak türden şeylerden bahsediyorum. 5'e Online'dan ötürü ciddi miktarda para gömüp oynayan yığınla insan var bırakıp 6 ya geçmeleri için güzel bir sebep sunulmalı.

Yani GTA gibi bir oyunun bir sonraki seriye geçişi bir öncekini bıraktıracak kalitede olmalı bence. Kötü olup olmaması değil mesele. Önceki hangi GTA kötüydü ki? :) 3, Vice City, San Andreas, 4 hepsi mükemmel oyunlardı, ve önceki oyunun üzerine gözle görülür şeyler katarak çıktılar. 5 öyle bir noktaya taşıdı ki GTA adını, 6. oyunun 5 in verdiklerinden daha fazlasını vermesi lazım. Kötü olacak eksik olacak gibi bir beklentiden ziyade, en az 2 yılı daha var bana kalırsa. O da iyi ihtimal.

5-6 yılda bir GTA çıkartan Rockstar neden 7 yıldır GTA 6 hakkında en ufak bir söylem vermiyor? Rockstar'a da Ubisoft kanseri falan bulaşmış olabilir mi? Süreç sizce neden bu kadar uzadı? Yorumlarınızı bekliyorum.

Rockstar Games yanlış hatırlamıyorsam açıklama yapmıştı 2022 - 2023 gibi çıkacak kanka.

GTA 6 İstanbul'da geçse keşke harika olur ya.
Bir kişi GTA SA balondur diye konu açmış mesaj da atamıyorum mesaj atmayı kapatmış akşam akşam gerildim yine ya.
Bence hala zevkle oynatan bir oyundur kendisi. Müzikleri olsun, detaylar, araç çeşitliliği vs. muazzamdı. İlk tanışmamda hatırlarım o görevler bi türlü bitmek bilmezdi çok büyülemişti beni farklı farklı ortamlara giriyordun, arada diğer şehirlerde görevleri yaptıkça Grove Street'den kardeşlerinden çok uzaklaştığını bile hissettiriyordu o oyun. :)

Bu ara oyun hala çok oynanıyor MTA, SA-MP gibi platformlarda RP oynayan çok aktif insan var.

GTA 6'nın yapımı hala daha masada tartışma aşamasında diye duydum. RDR 2'nin yapım aşamasında haftada 100 saat çalışma haberlerinden sonra oyunu parçalı şekilde çıkartmayı düşünüyorlarmış.
GTA 6 muhtemelen 2024-2025 gibi çıkar diye düşünüyorum. Ama GTA V'e diğer Rockstar oyunlarıyla alakalı bir endişem var o da şirketin kurucularından bazıları Rockstar'dan ayrıldı. Oyunun kalitesi hakkında endişem var.
Rockstar'ın başında taketwo gibi bir şirket olduktan sonra belki daha çok bile bekleyebiliriz gibi geliyor.

Büyük ihtimal yapım aşamasının uzun sürdüğünden. GTA 5'i yapması 5 yıl sürdü, Rockstar Games'in en yeni oyunu RDR 2, yani GTA 6 ya RDR 2 kalitesinde ya da ondan daha üst düzeyde olacak. Bu yüzden bu kadar uzun sürmesi normal gibi geliyor.

5-6 yılda bir GTA çıkartan Rockstar neden 7 yıldır GTA 6 hakkında en ufak bir söylem vermiyor? Rockstar'a da Ubisoft kanseri falan bulaşmış olabilir mi? Süreç sizce neden bu kadar uzadı? Yorumlarınızı bekliyorum.

Size bütün açıklamayı bu çok sevdiğim adam yapacak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2025 civarı diyor adamın dedikleri genelde şaşmaz.
Size bütün açıklamayı bu çok sevdiğim adam yapacak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2025 civarı diyor adamın dedikleri genelde şaşmaz.

Konuya baktığımda bayaaa eski bir konu bruh moment.

Steam'de GTA 5 10. oyun icerisinde ilk 3 mu neydi bir ara adam halla para kazanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı