GTA 6 tahmini sistem gereksinimleri

Minimum 1650 Super- 1660 olabilir önerilen de 2060-2070 belki daha düşük de olabilir Rockstar Games optimizasyonu bayağı iyi yapan bir firma.

Tensör ve ışın izleme çekirdeklerini bir kenara bırakalım düşük grafik ayarları için bile 1500 ortalamalarında ve belki de üzerinde CUDA çekirdeği gerekeceğini düşünüyorum. Orta seviye grafikler için ise 2500 ila 3500 arası CUDA çekirdeği gerekecektir diye düşünüyorum. 3500 ve üzeri CUDA çekirdeği sayısında ise ultra yüksek grafik ayarlarının FPS yanıtı çekirdek sayısıyla doğru orantılı olarak artacaktır tahminimce. Örnek vermek gerekirse GTX 1060 6 GB grafik işlemcisinin öncelikli olarak CUDA çekirdeklerinin yetersizliği nedeniyle GTX 1650 4 GB işlemcisinin ise grafik işlemci belleğinin yetersizliği nedeniyle oyunu çok düşük (?) grafik ayarları haricinde çalıştıramayabileceklerini değerlendiriyorum. Baz grafik işlemcileri olarak NVIDIA tarafında GTX 1660 ve RTX 2060'ın öngörüleceği kanaatindeyim ama yanılıyor olabilirimde. Ayrıca elbette artık oyunlar için maksimum çözünürlük desteklediği takdirde 1080p Full HD değil 2160p UHD. Bir oyunu 2160p tam grafik ayarlarıyla ve yeni nesil grafik teknolojileriyle oynamak sanıyorum ki oyunu geliştirme laboratuvarlarının seviyesine yaklaşan bir düzey ki bunun için ise NVIDIA 30 serisinin üst seviye bir ekran kartı gerekecektir diğer tüm yeterlilik gereksinimleriyle birlikte. Kabul edilebilir seviyedeki "düşük" grafik ayarları için 6 GB grafik işlemci belleği ile 1750 ± 250 CUDA çekirdeği ve tercihen 256 Bit veri yolu (veya en az 192 Bit) gerekecektir diye hesaplıyorum ya da en azından ben olsam bu şekilde yapardım.

Tensör ve ışın izleme çekirdeklerini bir kenara bırakalım düşük grafik ayarları için bile 1500 ortalamalarında ve belki de üzerinde CUDA çekirdeği gerekeceğini düşünüyorum. Orta seviye grafikler için ise 2500 ila 3500 arası CUDA çekirdeği gerekecektir diye düşünüyorum. 3500 ve üzeri CUDA çekirdeği sayısında ise Ultra yüksek grafik ayarlarının FPS yanıtı çekirdek sayısıyla doğru orantılı olarak artacaktır tahminimce. Örnek vermek gerekirse GTX 1060 6 GB grafik işlemcisinin öncelikli olarak CUDA çekirdeklerinin yetersizliği nedeniyle GTX 1650 4 GB işlemcisinin ise grafik işlemci belleğinin yetersizliği nedeniyle oyunu çok düşük (?) grafik ayarları haricinde çalıştıramayabileceklerini değerlendiriyorum. Baz grafik işlemcileri olarak NVIDIA tarafında GTX 1660 ve RTX 2060'ın öngörüleceği kanaatindeyim ama yanılıyor olabilirimde. Ayrıca elbette artık oyunlar için maksimum çözünürlük desteklediği takdirde 1080p Full HD değil 2160p UHD. Bir oyunu 2160p tam grafik ayarlarıyla ve yeni nesil grafik teknolojileriyle oynamak sanıyorum ki oyunu geliştirme laboratuvarlarının seviyesine yaklaşan bir düzey ki bunun için ise NVIDIA 30 serisinin üst seviye bir ekran kartı gerekecektir diğer tüm yeterlilik gereksinimleriyle birlikte. Kabul edilebilir seviyedeki "düşük" grafik ayarları için 6 GB grafik işlemci belleği ile 1750 ± 250 CUDA çekirdeği ve tercihen 256 Bit veri yolu (veya en az 192 Bit) gerekecektir diye hesaplıyorum ya da en azından ben olsam bu şekilde yapardım.

Bence bu kadar yüksek olmaz.

Ortalama 1080p için;
R5 3600 - R5 5500
RX 5700 XT - RX 6600 XT
8x2 16 GB RAM gayet tatmin edecektir.

Minimum 1080p için;
R5 1600 AF - R3 3100
GTX1070 gerekeceğini düşünüyorum.

RX590 8 GB ve GTX1060 6 GB modelleri 1080p de FPS dropsuz bir oyun keyfi için yetersiz gelecek bence.

Online tarafını da düşünecek olursak;
R5 5600, RX6700, 16x2 32 GB RAM her açıdan keyif verecektir.

Oyun hakkında neredeyse çok az bilgi var biliyorum ama yine de merak ediyorum fikirlerinizi. Sizce GTA 6 muhtemel sistem gereksinimleri ne olur? Bazı yerlerde minimum GTX 970 bazı yerlerde ise oyunu açabilmek için RTX ekran kartı gerekebilir yazmışlar. Sizce gerçekten minimum RTX gerektirecek kadar büyük bir oyun olur mu yoksa GTX 970 gibi daha makul bir sistem gereksinimi mi olur? Şahsen söylenenleri duyunca 1650 Ti ekran kartımla oyunu açabilme umudum bayağı azaldı :(
Rtx 3050 ve en az 16gb ram birde 200gb boş alan,dlc paketlerini saymıyorum bile :D

Yeni konular

Geri
Yukarı