Çözüldü GTA IV 512 MB problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

EizenBS

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu gün GTA IV yüklemiştim fakat oyunda sıkıntı oluştu oyunu tekrar yüklemeye başladı oyun bende tekrar yükledim ve oyunu başlattım. Oyunu başlattığım zaman grafik ayarlarına girdiğimde ekran kartı belleğim 512 MB gösteriyordu. Commandline gibi şeyler denedim başlatma seçeneklerini kurcaladım fakat yine 512 MB kaldı. Başka çözüm bilen var mı?

Çözüm
Oyun açılırken, Rockstar launcher aracılığıyla açılıyor. Bu yüzden Steam komutları artık çalışmıyor.
Arkadaşın paylaştığı ''dinput8.dll'' dosyasını atınca, oyun VRAM 3 GB oluyor.
Keşke Rockstar şu oyunun sorunlarını çözmek için yama yapsa. Ama nerede kibirli ve oyuncusuna destek konusunda geri kafalı bir firma. Evet, yaptığı oyunlar çok güzel. Ama en basit GTA Online bile, pay to win oyun ile para kazananlar gibi yeni araba, harita, kıyafet dışında doğru düzgün bir güncelleme getirmeyen firmalardan biri.
Arkadaşlar bu gün GTA IV yüklemiştim fakat oyunda sıkıntı oluştu oyunu tekrar yüklemeye başladı oyun bende tekrar yükledim ve oyunu başlattım. Oyunu başlattığım zaman grafik ayarlarına girdiğimde ekran kartı belleğim 512 MB gösteriyordu. Commandline gibi şeyler denedim başlatma seçeneklerini kurcaladım fakat yine 512 MB kaldı. Başka çözüm bilen var mı?
Oyun orjinal mi?

Oyun açılırken, Rockstar launcher aracılığıyla açılıyor. Bu yüzden Steam komutları artık çalışmıyor.
Arkadaşın paylaştığı ''dinput8.dll'' dosyasını atınca, oyun VRAM 3 GB oluyor.
Keşke Rockstar şu oyunun sorunlarını çözmek için yama yapsa. Ama nerede kibirli ve oyuncusuna destek konusunda geri kafalı bir firma. Evet, yaptığı oyunlar çok güzel. Ama en basit GTA Online bile, pay to win oyun ile para kazananlar gibi yeni araba, harita, kıyafet dışında doğru düzgün bir güncelleme getirmeyen firmalardan biri.

Çözüm
Oyun orijinal mi?

Evet.

Sistem özelliklerini belirtin ki daha isabetli tahminlerde bulunalım.

RX 590 8 GB, Ryzen 5 2600, 8 GB 2400MHz RAM.
Oyun açılırken, Rockstar Launcher aracılığıyla açılıyor. Bu yüzden Steam komutları artık çalışmıyor.
Arkadaşın paylaştığı ''dinput8.dll" dosyasını atınca, oyun VRAM 3 GB oluyor.
Keşke Rockstar şu oyunun sorunlarını çözmek için yama yapsa. Ama nerede kibirli ve oyuncusuna destek konusunda geri kafalı bir firma. Evet, yaptığı oyunlar çok güzel. Ama en basit GTA Online bile, pay to Win oyun ile para kazananlar gibi yeni araba, harita, kıyafet dışında doğru düzgün bir güncelleme getirmeyen firmalardan biri.

Attığınz linkten dosyayı indirdim ve dediğiniz gibi 3 GB VRAM oluştu oyunda ve bu oyunu en yüksek ayarlarda oynamak için yeterli. Teşekkür ederim. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı