GTA IV kamera karaktere odaklanıyor

Syatix

Hectopat
Arkadaşlar, GTA 4 oynarken karakterle koştuğum sırada fareyi sağa çevirince kamera tekrardan karakterin arkasına geliyor. Kamera otomatik olarak karakterin arkasına geçiyor. Bu yüzden sipere geçtiğim zaman doğru düzgün nişan alamıyorum. Kamera benim baktığım yöne değil de karaktere odaklanıyor. Bu sorun herkesin yaşadığı bir sorun mu? Bir çözümü var mı? (Laptoptan oynuyorum.)

Sistem:GTX 1650ti, i7, 16 GB ram
Not: Oyunum orijinal, Steam'den aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Az önce girip şunu fark ettim normal yürüsem bile aynı sorun oluşuyor fakat koşarken daha hızlı hareket ettiğim için daha çok hissediliyor. Shift tuşuna basarak koşuyorum.

Sorunu anlatmak gerçekten zor ama şu şekil anlatmayım birde. Mesela fareyi hareket ederken sağa çevirdik bu durumda karakterin fareyi çevirdiğimiz yönde dönmesi gerekir. Fakat bende tam olarak öyle olmuyor karakter biraz sağa dönüyor aynı zamandada kamera karektere dönüyor. Yani ben yaya olarak nereye hareket edersem edim kamera sürekli karektere arkadan bakmaya odaklanmış oluyor.

Az önce girip şunu fark ettim normal yürüsem bile aynı sorun oluşuyor fakat koşarken daha hızlı hareket ettiğim için daha çok hissediliyor. Shift tuşuna basarak koşuyorum.

Sorunu anlatmak gerçekten zor ama şu şekil anlatmayım birde. Mesela fareyi hareket ederken sağa çevirdik bu durumda karakterin fareyi çevirdiğimiz yönde dönmesi gerekir. Fakat bende tam olarak öyle olmuyor karakter biraz sağa dönüyor aynı zamandada kamera karektere dönüyor. Yani ben yaya olarak nereye hareket edersem edim kamera sürekli karektere arkadan bakmaya odaklanmış oluyor.
Bu ilk oynadığınızdan itibaren mi böyle? Yoksa yeni mi olmaya başladı bu kamera sorunu?

Peki sinematik kısmında ekranda titreme oluyormuydu?
Yanlış hatırlamıyorsam aynen vardı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı