GTA IV'ün GTA V'ten iyi olan yönleri

GTA oyunu nasıl 130 milyondan fazla satabiliyor acaba?
Adının "GTA" olmasından dolayı, online modunun oynanabilirliği yüzünden o kadar satıyor. Hikaye vs. kısmında ise dediğim gibi açık ara en vasat oyundur GTA 5. Fanboyluğun lüzumu yok. Oyunun adı "X 5" olsa bu kadar popülaritesi olmazdı oyunun.

GTA 4'ün optimizasyon konusunda bir sıkıntısı olmasaydı GTA 5'in satışlarını 2'ye katlayabilirdi. Karakterler, hikaye, atmosfer, fizik detayları vs. olarak GTA 5'in daha üstünde bir oyun. Ama optimizasyonu leş gibi olunca oynanabilirliği kalmıyor oyunun.

Hayır öyle bir durum yok çünkü GTA IV konsollara da çıktı ve başarısız oldu. Siz gerçekçiliği ön planda tutuyor olabilirsiniz ancak büyük çoğunluk gerçekçilikten önce eğlencesini önemsiyor. Ben de bunlardan biriyim. Eğlenmeyeceksem neden gerçekçi olsun ki? Hikaye ise aşırı vurucu olmasa da gayet güzel bir hikaye. Hele ilk saatler 3 farklı oyun gibi resmen. Ancak sonunda ise çok güzel bir şekilde bağlanıyor. Hikayenin daha vurucu olmasını ben de isterdim ancak oyunun hikayesi zaten ortalamanın çok üstünde.

İlla sayacağım GTA 5'in daha iyi olduğu yanları.

GTA 4'te olmayıp GTA 5'te olan şeyler.
1. Yat yok.
2. Uçak yok.
3. Zeplin yok.
4. Automutic shotgun yok.
5. Gold smg yok.
6. Assault rifle yok.
7. Pistol. 44 yok.
8. Minigun yok.
9. Telefondan Save alamıyorsun.
10. Windowmaker yok (lazer silahı).
11. Stun gun yok.
12. Suyun altına girilmiyor.
13. Telefondan internete giremiyosun.
14. Garaj satın alamıyosun.
15. Bitirdiğin görevleri tekrar oynayamıyosun.
16. Online yok (((eskiden vardı ama kaldırdılar)))

Artık GTA 5'in hakkını yemeyin ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlla sayacağım GTA 5'in daha iyi olduğu yanları.

GTA 4'te olmayıp GTA 5'te olan şeyler.
1. Yat yok.
2. Uçak yok.
3. Zeplin yok.
4. Automutic shotgun yok.
5. Gold smg yok.
6. Assault rifle yok.
7. Pistol. 44 yok.
8. Minigun yok.
9. Telefondan Save alamıyorsun.
10. Windowmaker yok (lazer silahı).
11. Stun gun yok.
12. Suyun altına girilmiyor.
13. Telefondan internete giremiyosun.
14. Garaj satın alamıyosun.
15. Bitirdiğin görevleri tekrar oynayamıyosun.
16. Online yok (((eskiden vardı ama kaldırdılar)))

Artık GTA 5'in hakkını yemeyin ya.

2, 9, 12, 13, 14, 15'e katılıyorum, 16'ya ise kısmen GTA 5'den sonra ölmüş bir oyunda Online olsa da çok bir şey fark etmez zaten.

2, 9, 12, 13, 14, 15'e katılıyorum, 16'ya ise kısmen GTA 5'den sonra ölmüş bir oyunda Online olsa da çok bir şey fark etmez zaten.

Yani benim anlatmak istediğim 2 oyunda güzel, ben istiyorum ki GTA 5'in hakkını yemeyin. GTA SA, GTA 4, GTA 5 eşit olsun. zaten eşit insanlardan biri GTA SA'yı sevmiştir. GTA SA, GTA 4 ve GTA 5'ten daha iyi. Herkesin zevki ayrı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani benim anlatmak istediğim 2 oyunda güzel ben istiyorum ki GTA 5'in hakkını yemeyin GTA SA GTA 4 GTA 5 eşit olsun zaten eşit olsun zaten eşit insanlardan biri GTA SA'yı sevmiştir GTA SA, GTA 4 GTA 5'den daha iyi herkes zevki ayrı.

Yeseler ne olur GTA 5'i herkes biliyor zaten. Ama bu GTA 4 vs GTA 5 kıyaslamasının en büyük GTA 4'de olan bazı mekaniklerin GTA 5'de olmaması aynı şekilde GTA 5'de de gerçekçi bazı mekaniklerin(GTA 4 de ki ) değiştirilerek oyuna konulması. Şu seri komple bu seriden daha iyi demek her oyun için yanlış olur zaten ama istatistikler belli. GTA SA'ya gelecek olur isek herkes ne düşünürse düşünsün bir konuda hemfikir olabiliriz bence. Ciddi anlamda En iyi hikayeye sahip, diğer serilere göre kendine biraz daha özgü yanlış hatırlamıyor isem gerçek hayattan alıntıydı zaten 80-90'ların Los Angeles'daki çete savaşlarını anlatıyor ancak içinde yeteri kadar drama da mevcut ve oynarken ailenin hissini alabiliyorsun. Bunu Vice City'de alan var mı mesela merak ediyorum.

Yeseler ne olur GTA 5'i herkes biliyor zaten. Ama bu GTA 4 vs GTA 5 kıyaslamasının en büyük GTA 4'de olan bazı mekaniklerin GTA 5'de olmaması aynı şekilde GTA 5'de de gerçekçi bazı mekaniklerin(GTA 4 de ki ) değiştirilerek oyuna konulması. Şu seri komple bu seriden daha iyi demek her oyun için yanlış olur zaten ama istatistikler belli. GTA SA'ya gelecek olur isek herkes ne düşünürse düşünsün bir konuda hemfikir olabiliriz bence. Ciddi anlamda en iyi hikayeye sahip, diğer serilere göre kendine biraz daha özgü yanlış hatırlamıyor isem gerçek hayattan alıntıydı zaten 80-90'ların Los Angeles'daki çete savaşlarını anlatıyor ancak içinde yeteri kadar drama da mevcut ve oynarken ailenin hissini alabiliyorsun. Bunu Vice City'de alan var mı mesela merak ediyorum.

Kızma ama GTA 5 dışında ki bütün GTA oyunlarından nefret ediyorum ama o oyunlarada saygım var ve GTA 5'in hikayesini 4 kez bitirdim cidden çok eğlenceli GTA 4 ve GTA SA'nın 2-3 görevini yaptıktan sonra sıkıldım direkt sildim. Fakat bu benim düşüncem insanlara göre tam tersi olabilir.

Geri
Yukarı