GTA Kurtlar Vadisi yamasını kim yaptı?

clida

Hectopat
Yer
Yakın batı
Bugün şu -Laura Branigan -Self Control.mp4- şarkıyı dinlerken birden aklımda bu soru canlandı. Acaba bunu o yıl kim düşünüp yapmıştı? Ben de bir yazılım geliştirici olarak bu gizemli kişiyi açıkçası merak ettim. Mutlaka aramızda bilenler vardır, aydınlatırlarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok zor bir işlem olduğunu sanmıyorum ses dosyalarını değiştiriyorsun da programla mı programsız mı orasını bilmiyorum. Yazılım ile alakalı pek bir durum yok. Kişiyi bulmak için araştırmak gerekiyor Youtube'den veya Facebook'dan bulabilirsin diğer türlü zor. Mesela bir zamanlar CS1.6'da map yapıyorduk var olan haritaları değiştiriyorduk falan.

Sırf yazmak için üye oldum. Selamlar. Modun orjinal yapımcısı benim :) (Burak Ç.)
O zaman 11-12 yaş civarlarındaydım. Txd editor, altyazı düzenleyicileri ve photoshop ile çalışıp yazı ve bolca görsel değişiklik yaparak oluşturmuştum bunu, o kadar. Bir de birkaç farklı modçunun modlarını da eklemiştim. Yakın bir arkadaşım da yardım etmişti. Hiç unutmam biz yetişkin olmadığımız halde modu yetişkin ayarında yapmak için strip kulübteki kızların südyenini photoshop'tan silip meme ucu yapmıştık hahahaha.

Açıkçası o dönemde patlayacağını hiç düşünmedim. Diziyi de aynı zamanda severek izliyordum. Tamamen aklıma bir anda esip de başladığım bir şeydi.

Sonra ben bunu Edirne/çarşıda kurtlar vadisi logolu cd'lere basılıp satıldığını görünce şok olmuştum. O dönem okuduğum okulda yayılmış. İşte "kim yapmış belli değilmiş, İstanbul'dan bir çocuk yapmış diyorlar" diyorlardı haha :))

Hatta ben yaptım demiştim de inanmamışlardı, hiç unutmam. Gerçi altyazının bir taraflarına ve düzenlediğim görsellerin bir tanesine imzamı bırakmıştım. Ama değişik varyasyonları internete çok düşmüş, mutlaka düzenlenmiştir.

Sırf yazmak için üye oldum. Selamlar. Modun orijinal yapımcısı benim :) (Burak C.)
O zaman 11-12 yaş civarlarındaydım. Txd editor, alt yazı düzenleyicileri ve Photoshop ile çalışıp yazı ve bolca görsel değişiklik yaparak oluşturmuştum bunu, o kadar. Bir de birkaç farklı modçunun modlarını da eklemiştim. Yakın bir arkadaşım da yardım etmişti. Hiç unutmam biz yetişkin olmadığımız halde modu yetişkin ayarında yapmak için strip kulübteki kızların südyenini Photoshop'tan silip meme ucu yapmıştık hahahaha.

Açıkçası o dönemde patlayacağını hiç düşünmedim. Diziyi de aynı zamanda severek izliyordum. Tamamen aklıma bir anda esip de başladığım bir şeydi.

Sonra ben bunu Edirne/çarşıda kurtlar vadisi logolu CD'lere basılıp satıldığını görünce şok olmuştum. O dönem okuduğum okulda yayılmış. İşte "kim yapmış belli değilmiş, İstanbul'dan bir çocuk yapmış diyorlar" diyorlardı haha :))

Hatta ben yaptım demiştim de inanmamışlardı, hiç unutmam. Gerçi altyazının bir taraflarına ve düzenlediğim görsellerin bir tanesine imzamı bırakmıştım. Ama değişik varyasyonları internete çok düşmüş, mutlaka düzenlenmiştir.

1637227217149.png

Halada sarıyor.

Ben bu konu hakkında araştırmalar yapıyorum ve YouTube kanalıma paylaşacağım Instagram veya Twitter hesabı varsa özelden bunun hikayesini atabilir misin bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı