GTA Online herkes oyundan düşüyor

Makaleler
2
Yer
Liberty City
GTA Online oynarken normal bir şekilde 27-28 kişilik lobilere giriyorum ama 30-40 saniye sonra bütün oyuncular oyundan düşüyorlar. NAT tipi ile ilgili olduğunu düşünüyorum ama nasıl açık yapacağımı bilmiyorum.

Dediğin sorun bende de oluyordu. Tek çare Vodafone arayıp beni sanal IP havuzundan çıkarın diyeceksiniz. İlk önce teklif sunacaklar para karşılığı sabit IP adresi verelim diye sakın kabul etmeyin. Sonra onlar değiştiriler.
Sanal havuzdan çıkarılınca ne oluyor, dinamik bir IP mi alıyorum?
Modem ayarlarından uPNP açıp dener misin?
uPNP zaten etkin.

Arkadşlarımın hepsinin NAT Type: Open. Benim de Open. Yine de konsol platformunda left'liyor. Ben sorunun kesinlikle bununla alakalı olduğunu düşünmüyorum.
uPnp kapatıp deneyin birde. Bununla ilgili Rockstar destekte port sayfası var. Oradaki portları açıp çözülmesi lazım.
Upnp'yi kapatırsanız daha beter sorun ortaya çıkar. Upnp kesinlikle açık olmalı.

Portları bulamazsan ben sana söylerim. Benim Portlar router'imde yazıyor. Open NAT sisteminde GTA 5 profili yüklü geliyor zaten. Oradan dilerseniz portları paylaşırım.
1619202094270.png

GTA 5 Xbox One için buradaki.
PC için de zaten ekranın altında direkt olarak yazıyor portlar. İsteyen olursa diye attım.

Arkadşlarımın hepsinin NAT Type: Open. Benim de Open. Yine de konsol platformunda left'liyor. Ben sorunun kesinlikle bununla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Upnp'yi kapatırsanız daha beter sorun ortaya çıkar. Upnp kesinlikle açık olmalı.

Portları bulamazsan ben sana söylerim. Benim Portlar router'imde yazıyor. Open NAT sisteminde GTA 5 profili yüklü geliyor zaten. Oradan dilerseniz portları paylaşırım.
Eki Görüntüle 989333
GTA 5 Xbox One için buradaki.
PC için de zaten ekranın altında direkt olarak yazıyor portlar. İsteyen olursa diye attım.
Portları açtım, sorun hâlâ devam ediyor.

Portları açtım, sorun hâlâ devam ediyor.
Portları açtığına emin misin? Ve ne tip bir IP alıyorsun?
Dinamik mi, Statik mi?
Yoksa havuz IP'si (CGNAT) mı?

Zaten CGNAT ise port açamazsın. Açtığını zannedersin ama açmazsın.
Dinamik ve Statik IP'de ise port açma/yönlendirme yapabilirsin.

Port açabiliyorsan ve yönlendirme yapabiliyorsan zaten NAT Type genelde OPEN olur.

Portları açtığına emin misin? Ve ne tip bir IP alıyorsun?
Dinamik mi, Statik mi?
Yoksa havuz IP'si (CGNAT) mı?

Zaten CGNAT ise port açamazsın. Açtığını zannedersin ama açmazsın.
Dinamik ve Statik IP'de ise port açma/yönlendirme yapabilirsin.

Port açabiliyorsan ve yönlendirme yapabiliyorsan zaten NAT Type genelde OPEN olur.
CGNAT'ta imiş, beni havuzdan çıkarmalarını istersem statik IP dışında servis alamaz mıyım?

CGNAT'ta imiş, beni havuzdan çıkarmalarını istersem statik IP dışında servis alamaz mıyım?
Hocam bir iste şansını dene. Olmazsa Statik al. Yani bana sorarsan zaten Konsol'da Leftlenme olayı var. Hep var. Ve herkeste oluyor aynı anda. Genelde öyle oluyor yani. Ben server'e bağlıyorum bu durumu. Ama en aza indirgemek istiyorsan NAT Type:OPEN olsun. Ve oyun için gerekli port'ların açık olsun. Bu arada port açmak genelde oyun verimini iyileştirir. Genelde oynadığın oyunların portlarını öğren ve açmanı tavsiye ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı