GTA SA'da 8X FXAA'dan yukarı çıkılmıyor

Venom913

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 1920x1080 monitöre RX 470 kullanıyorum ve AMD Radeon Adrenalin'e 2020 yüklü. 2013'lerde kullandığım, adını bile hatırlamadığım bir ekran kartım vardı. GTA SA için 16X FXAA ayarı sunuyordu. Şimdi sadece 8X kullanabiliyorum, bu yeterli olmuyor. Dikkatli bakınca o tırtıklar görülebiliyor. Örtüşme Önleme Yöntemi'nde Süper Örnekleme açık ve Örtüşme Önleme Seviyesi'nde ise 8X ve 8xEQ denediğim halde hiçbir farklılık olmadı.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Yani ekran kartım mı desteklemiyor yoksa AMD Radeon Adrenalin'e 2020'de düzgün MSAA ayarı vb yok mu?

Herkese merhaba, 1920x1080 monitöre RX 470 kullanıyorum ve AMD Radeon Adrenalin'e 2020 yüklü. 2013'lerde kullandığım, adını bile hatırlamadığım bir ekran kartım vardı. GTA SA için 16X FXAA ayarı sunuyordu. Şimdi sadece 8X kullanabiliyorum, bu yeterli olmuyor. Dikkatli bakınca o tırtıklar görülebiliyor. Örtüşme Önleme Yöntemi'nde Süper Örnekleme açık ve Örtüşme Önleme Seviyesi'nde ise 8X ve 8xEQ denediğim halde hiçbir farklılık olmadı.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Yani ekran kartım mı desteklemiyor yoksa AMD Radeon Adrenalin'e 2020'de düzgün MSAA ayarı vb yok mu?

Adam GTA 6 oynuyor.Gta san andreas ta 8x mi var:D

Antisotropic Filtering olmasın o? Nasıl yazılıyorsa yani. Eşyönsüz filtreleme.

Onu zaten 16x olarak ayarladım. Benim bahsettiğim FXAA. Zaten oyun içinde AF ayarlama yok, ordan iyi hatırlıyorum.
Hocam ben X ler ile ifade edilebilen FXAA olduğunu bilmiyordum. 8X FXAA, 16X FXAA gibi. Genelde oyun içinde On-off veya Low-Med-High olduğunu sanıyordum. Yanlış biliyor olabilirim yanlışsam düzeltin. Ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Geri
Yukarı