GTA: SA'da FPS sınırlayıcıyı kapatınca oyunun ekranı bozuluyor

İşletim sistemi
Windows 10

ygt_blt

Picopat
Katılım
16 Aralık 2021
Mesajlar
46
Çözümler
1
RAM
4 GB
Ekran kartı
HD Graphics 4600
İşlemci
i5-4200M
Merhaba arkadaşlar, GTA San Andreas oynarken kastığını fark ettim ve FPS sınırlandırıcıyı kapattım fakat ondan sonra oyunun ekranı sapıtmaya başladı pır pır etmeye başladı. Bunun çözümü nedir bilen var mı?

Bu konuyu açtıktan hemen sonra sorunu daha iyi anlayabilmeniz için OBS'den ekran kaydı aldım fakat kayıtta bu sorun gözükmüyor :).
 
Son düzenleme:

xakiran

Centipat
Katılım
25 Ocak 2022
Mesajlar
2.007
Makaleler
1
Çözümler
20
Oyundan alınan FPS monitörün Hertz değerini karşılamadığı için ekranda yırtılmalar meydana geliyor. Oyunun ayarlarında V-sync, dikey eşitleme gibi bir ayarın olması gerekiyor.
 
KS
KS
ygt_blt

ygt_blt

Picopat
Katılım
16 Aralık 2021
Mesajlar
46
Çözümler
1
Oyundan alınan FPS monitörün Hertz değerini karşılamadığı için ekranda yırtılmalar meydana geliyor. Oyunun ayarlarında V-Sync, dikey eşitleme gibi bir ayarın olması gerekiyor.

Yani V-Sync derken kenar yumuşatmamı çünkü kurcalarken onu 2Xe getirdim düzeldi ama FPS sınırlandırıcı açıkken kasmıyor kapalıyken kasıyor garip bir durum 2 gün önce yoktu.

Oyundan alınan FPS monitörün Hertz değerini karşılamadığı için ekranda yırtılmalar meydana geliyor. Oyunun ayarlarında V-Sync, dikey eşitleme gibi bir ayarın olması gere.

Ayarlarda V-Sync falan yok.
 
Son düzenleme:
Yukarı