GTA San Andreas 2004'e göre nasıldı?

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Sizce yılına göre nasıldı? Grafiklerinden tutun aklınıza ne gelirse hepsini eleştirin; benim yorumum kısa öz olarak çok çeşitlilik içeriyordu, bir de bayağı uzun bir hikayesi vardı.

Günümüz için bile iyi yönleri var. Mesela araç fizikleri hala birçok oyuna göre daha iyi, daha rahat. Sürüş dinamiğinden bahsediyorum. Karakter geliştirme konusunda da çok başarılıydı. Kas yapma, yetenek geliştirme çok güzel şeylerdi. Grafik olarak atmosferi güzel yalnızca. Onun dışında çok başarılı sayılmaz, o zamana yakın COD MW çıkmıştı. Ona kıyasla kötü bile denebilir belki. Ama genel atmosferi iyi. GTA SA kırmızı çizgimizdir.

Hikayesi üzerinden oyuna 10 üzerinden 8 veriyorum. Çünkü hikaye gerçekten iyi. Düşünülmüş ve uğraşılmış belli ki. Birde habire yer değiştiriyoruz (yanlış anlamayın oyunun bir kısmında Los Santos'dayız bir kısmında Las Venturas'da. Görev yerleri çok çabuk değişiyor onu demek istedim). Bu nu seviyorum.

Oynanış açısından bakarsak, 10 üzerinden 9. Çünkü istersen kafana göre davranabiliyorsun. Görev yapabiliyorsun. Görevleri boş verip Dünyayı gezebiliyorsun. Yüzme, araba yarışları, kas yapma falan her şey mükemmel. İstediğin kadar adam öldürüp polislerle çatış istersen. Tank alıp milleti yok et istersen. Oyunda çok fazla seçenek var.

Bu mesajım uzar da uzar. Bunun hakkında farklı bir konu açabilirim.

Hikayesi boş, GTA 4'e kıyasla balon ve boşa uzatılmış hikayesi var. Grafikleri fena değil, Driver 3 vardı sanırım o zamanlarda onun grafikleri çok daha iyiydi. Oynanış, karakter geliştirmesi, açık dünyası olarak gayet iyi. Özellikle bu oyunu PS2'ye sığdırmaları bir başarı.

Grafikleri, araç fizikleri ve oynanışı birçok oyuna göre daha iyi. Yılına göre müthiş bir oyundu. En sevdiğim oyunlardan biridir.

Benim için inanılmazdı o zaman bilgisayarım yoktu San Andreas oynatacak, yanlış hatırlamıyorsam birde orjinal nereden buluruz bilmezdik etmezdik torent bilmezdik :D kuzenimde oynamıştım heyecanla, saç tipleri sakal kıyafet çete savaşları atmosferi benim için paha biçilmez bir deneyim sunmuştur, gta serisine bayılan biri olarak belki başkasını çekmez. Ben bir oyun içinde kıyafet saç sakal dövme yaptığımız değiştirdiğimiz zaman çok hoşuma gider özellikle Sims serisini sırf bu yüzden oynardım :D karakter özelleştirme olayları çok ilgimi çekiyor.

Grafiklerine laf eden arkadaş ''2004'' senesinden bahsediyoruz. Grafiklerine kötü demek ondan daha iyi grafikli oyunlar var demektir. Sayabilir misiniz acaba 2004 senesinde çıkış yapmış olan oyunlar arasından?

Geri
Yukarı