Çözüldü GTA San Andreas benzeşme sorunu

• Konuyu başlatan KlesS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

KlesS

Hectopat
Makaleler
1
GTA San Andreas oynamak istediğim zaman oyuna girince mouse hareket etmiyor. Ancak görev yöneticisinden benzeşmeyi ayarlayıp sadece CPU 0 isimli bölümü kullanmaya başlayınca düzeliyor sebep ne olabilir?

CPU: Ryzen 3 3200G

Çözüm
Oyun FPS kilidi 25 ama siz bilirsiniz.
Nvidia ayarlarından yaptım.
Sorunu çözdüm.
Bu uygulamayı indirip oyunu buluyorsunuz task Manager'da. Sonra oyunun üzerine sağ tıklayıp affinity ayarını 1 olarak seçip aşağısındaki permanent yazan kısma basıp kalıcı yapıyorsunuz. Her PC açıldığında sizin için onu ayarlayacak. Diğer programsız çözümler Windows 10'da çalışmıyor maalesef.
Oyun orijinalse downgrade yapman gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Steam versiyon bugundan dolayı crack indirdim. Oyun kütüphanemde. Crackli oyun sorunsuz daha sabah oynadım ama şimdi dediğim sorun mevcut.
Korsan mı diye sormayın eğer orijinal kullanır ise daha fazla sorun yaşar sevgili forum üyeleri.

Kanka herkes öyle yapıyor sana özel bir sorun değil yani.
Peki kalıcı bir çözümü yok mu? Steam versionda düzelmişti. Bu sabah da oynadığımda iyiydi ama şimdi sorunlu.

ESC tuşuna birkaç kez basıp denedin mi? Bendede korsan var (Rockstar Games Launcher'den orijinal olarak edindim) bende ESC tuşuna 2-3 kere basınca düzeliyor.

ESC tuşuna birkaç kez basıp denedin mi? Bendede korsan var (Rockstar Games Launcher'den orijinal olarak edindim) bende ESC tuşuna 2-3 kere basınca düzeliyor.
Kanka neredeyse tecavüz ettim diyebilirim tuşa. CPU Affinity denilen olaydan kaynaklı ama kalıcı nasıl çözeceğim bimiyorum.
Bu GTA San Andreas'ın Regedit'te belirli bir konumu var mı?

Paylaştığım linkteki zip dosyasını indirin. İçerisinde bulunan bütün dosyaları oyunun kurulu olduğu klasöre atın. Dosya değiştirilsin mi uyarısına evet dedikten sonra oyuna rahatça giriş yapabilirsiniz. Önerim FPS kilidini açmanız. 60 FPS değerine sabitlenecektir ve sorunsuz akıcı bir deneyim yaşayacaksınız. Oyun yüksek FPS değerinde saçmalıyor çünkü. :)

Bu arada görev yöneticisinden yaptığınız değişikliği eski haline çevirebilirsiniz.

Paylaştığım linkteki zip dosyasını indirin. İçerisinde bulunan bütün dosyaları oyunun kurulu olduğu klasöre atın. Dosya değiştirilsin mi uyarısına evet dedikten sonra oyuna rahatça giriş yapabilirsiniz. Önerim FPS kilidini açmanız. 60 FPS değerine sabitlenecektir ve sorunsuz akıcı bir deneyim yaşayacaksınız. Oyun yüksek FPS değerinde saçmalıyor çünkü. :)

Bu arada görev yöneticisinden yaptığınız değişikliği eski haline çevirebilirsiniz.
Oyun zaten 60 FPS ama siz bilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı