GTA San Andreas tüm haritayı yükleyen Cleo

BayOcean

Hectopat
Daha fazla  
Hala oynayanları bilirler, San Andreas'da birçok sorunu/ eksiği tamamlayabilen Cleo eklenti sistemi var. Az önce bir bir Discord mod kanalında, görseldeki Cleo eklentisini gördüm. Bunun ne işe yaradığını biraz daha detaylı anlatan birisi çıkar mı?

Oyunda test ettiğimde, önceden 1GB RAM kullanan oyunum, 500 MB daha arttı. Fakat gözle görülür bir fark yakalayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun görüş mesafesine bağlı olarak doku yüklüyor. Tabi yüklenmesi kimi sistemlerde zaman alabilir ya da görüntü kirliliği olabilir. Adam diyor ki tek seferde tüm haritayı yüklesin, RAM'i de ne kadar yerse yesin misali çalışıyor.

Stream Memory Fix modundan bahsediyorsunuz galiba. Çok fazla mod yüklediğimiz zaman (özellikle texture modları) binalar ve yollar kaybolmaya başlıyor. Bunu çözüyor diye hatırlıyorum.

Oyun görüş mesafesine bağlı olarak doku yüklüyor. Tabi yüklenmesi kimi sistemlerde zaman alabilir ya da görüntü kirliliği olabilir. Adam diyor ki tek seferde tüm haritayı yüklesin, RAM'i de ne kadar yerse yesin misali çalışıyor.
Ben de böyle olduğunu düşünerek yükledim ama bazı binalarda, belli bir uzaklıktayken oluşan bulanıklık perdesine bir etki etmedi. En yüksek ayarlarda oynuyorum.

Draw distance cleo ve asi' lerine bakıyorum, onlarla çözmeyi deneyeceğim.

Bahsettiğiniz görüş mesafesini yükselten eklenti verdiğim linktedir. 2dfx olarak geçer asi olarak kuruluyor. Tabii downgrade yapmanız gerekiyor.

p2dfx_gtasaa.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı