GTA serisinin en iyi hikayeye sahip oyunu hangisidir?

Sizce Gta serisinin en iyi hikayeye sahip oyunu hangisidir?

• Gta 3

• Gta San Andreas

• Gta Vice City

• Gta Liberty City Stories

• Gta Vice City Stories

• Gta 4

• Gta 5

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
SA derim. Henüz 4'ü oynamadım.

GTA IV'ün hikayesi iyi de sunumu kötü o nolacak. Tüm görevler bi yere gidiyon adamları vurup geliyon. Kaçarsa da arabayla kovalayıp öldürüyon bu kadar. Aşırı sıkıcı görev dizaynı. Fast travel olmasa oynanmaz.

Gta san andreas, oylama da Gta 4 kazanmış ama eminim Gta 4 daha yeni olmasa Gta san andreas kazanırdı.
Bu arada Gta 5'e oy verenler var olum ne yaşıyorsunuz siz :D Gta 5 bana göre hikayeye odaklı bir oyun değil adamlar oyun yaparken sadece grafiklere önem vermiş.

Gta san andreas, oylama da Gta 4 kazanmış ama eminim Gta 4 daha yeni olmasa Gta san andreas kazanırdı.
Bu arada Gta 5'e oy verenler var olum ne yaşıyorsunuz siz :D Gta 5 bana göre hikayeye odaklı bir oyun değil adamlar oyun yaparken sadece grafiklere önem vermiş.
Yeni olmasıyla pek bir alakası yok. İnsanların Gta Sa eski olduğu için oynamadığını düşünüyorsan aksine Gta 4 döneminin hiçbir bilgisayarıyla açılmıyordu, bilgisayar anlamında optimizasyonu çok kötüydü. Yani o dönem de insanlar Gta Sa ve Vice City oynayıp direkt Gta 5'e geçti. Yani serinin en az oynanan oyunu da net Gta 4'tür. Herkes oynasa Gta 4 daha da zirveye çıkar burada. Ben de geçen yaz oynadım. Döneminde oynayan yoktur pek fazla.

Gta 4 biz Türklere en yakın oyun. Belki Amerikalılara vs. sorsak çoğunluk Gta 5 derler ancak Gta 4'te Niko ve Roman Amerika'ya kaçak göçmen gelen Boşnak ya da Sırp olması ve Niko'nun o kültüre adaptasyon çabası aynı biz gibi. En Türklere yakın Gta oyunu o yüzden.

San Andreas noktasında ise dönemine göre bir devrim ve muazzam, ona hiçbir lafım yok. Ancak tamamen bu etkenleri göz ardı edersek Gta San Andreas öyle mükemmel sinematiklere sahip değil, sahneler az. Cılız bir Siyahi'nin Amerika çete kültüründe 0'dan zirveye yükselişini anlatıyor ama kesinlikle Gta 4 ve Gta 5 gibi bir anlatımı yok. Yani daha çok döneminden dolayı araba sürme ve ateş etme mantığı üzerinde. Hikaye anlatımı var ama esas olay çatışmak yani. Ama burada mukayese yaptığımı es geçmeyin, yoksa kendi başına da oynanır bugün bile.

Gta 5'i de oynayalı 5-6 sene falan oldu hikaye kısmını, ama son bir bakınca hakikaten aklımda kalandan daha iyiymiş. Sonraki yaz tekrardan bitirmeyi düşünüyorum. Zamanında o kadar göklere çıkardık ki artık övmek fiyakalı bir olay değil. O yüzden yeterince övmeyi bıraktık sanırım. Sadece bilgisayarı Gta 5 için topluyorduk bir ara.

Gta 4 ve Gta 5'e bunları demen pek oynamadığını gösteriyor. Bilmiyorsanız yorum yapmayın. Mesela Vice City'i özellikle Gta Türk olarak çok oynamışımdır ama hikaye kısmında pek ilerlemedim. Yorum yapmıyorum o yüzden.

Geri
Yukarı