GTA Türk City internetteki geçmişi

• Konuyu başlatan EZH
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 9B
Mod bittiğinde açıklama yazmıştı radreSword, şu açıklamayı okuyalım (Açıklama);

Evet bazı arkadaşlar fake falan diyordu. Bazıları da foruma adam toplaması için yalan konuşuyor diyorlardı benim için. Ama ben sabredip linki en sonunda aldım. Yardımlarından dolayı Force arkadaşa teşekkürler...

www.gtaturkcity.cjb.net

İsteyen herkes modu GTA Türk City forumu'na üye olarak modu indirebilirler.

Sabredenlere ve upload hakkında yardım eden arkadaşlara teşekkürler...

Bir de bu modun 2. versiyonu duyurmuştu radreSword. Bir de bu açıklamayı okuyalım(Açıklama);

Arkadaşlar GTA Türk City modunun yapımı bitmiştir. Yazı tipi, arabalar, tekerlekler düzeltilmiştir. Oyuna diğer araçların yanı sıra honda civic, VW golf ve renault toros eklenmiştir. Modun özelliklerine, görüntülere bakmak ve modu indirmek için:

www.GtaTurkCity.tr.Cx
www.Gtc-radreSword.net.TC

Adreslerine giriniz.

Şimdi maalesef bu sitelere girilemiyor ama 1 tanesi hariç, şimdi de o girilemiyor ama bir site sayesinde şimdi girebiliyoruz. Bu site sayesinde girebiliyoruz o siteye, Wayback Machine adresinden bulabiliyoruz, GTA Türk City'in ilk resmi site anasayfası bu şekilde:

Screenshot_2.png

Logoya tıkladığımızdan sonra altta bulunan soldan 2. şeye tıklayalım, karşımıza ayrıntılar çıkıyor ve o ayrıntıları bir okuyalım;

Gta Turk City Ayrıntılar

Yepyeni özellik: Kendi MP3lerinizi artık bu modda dinleyebileceksiniz.
1- Tüm arabalar değiştirildi. Yerlerine Türk arabaları (Tofaş Kartal, Murat 131, VW Vos Vos , Fiat Uno vs.) bisiklet, NFS Underground arabaları ve diğer tanınmış yabancı araçlar konuldu.
2- Kurşun izleri renkli olarak değiştirildi.
3- Pizzacı MC donald's ile, benzinci Petrol Ofisi ile değiştirildi.
4- Tüm araçlara 3 renkli(mavi, kırmızı, yeşil) far ışıkları ve sarı renkli neon eklenildi.
5- Gazeteler Sabah ve Türkiye Gazete'si olarak değiştirildi.
6- Oyunda sarhoş olabiliyoruz. Yeni.
7- Bazı görevlere bizi taksi götürüyor. Yeni.
8- Oyunda artık yüzebiliyoruz. Tırmanabiliyoruz. Oturabiliyoruz. Tuvalet yapabiliyoruz. :p.
9- Benzin alabiliyoruz.
10- Sınırsız araç alan yeni bir garaj eklendi. Yeni.
11- Denizin rengi maviden yeşile dönüştürüldü. Yeni.
12- Tüm araçlara Nitro (nos) eklendi.
13- Polisler peşinize düştüğünde ellerinizi havaya kaldırıp polislerden kurtulabiliyorsunuz.
14- Çaldığınız araca bindiğinizde kapılar otomatik olarak kilitleniyor.
15- Motosikletin üstünde ne yaparsanız yapın düşmeyeceksiniz.
16- Kumsalda bir eğlence parkı bulunuyor.
17- GTA San Andreas Hud'u (sağlık, para, saat göstergesi) eklendi. Yeni.
18- Dondurmacı aracı yenilendi.
19- Araba galerisi yenilendi.
20- Radar renkli olarak değiştirildi.
21- Yeni bir tank eklendi.
22- Hız göstergesi eklendi.
23- Arabaların %99 ına Türkiye plakaları eklendi.
24- Milli takım forması ve dört büyük takım forması eklendi.
25- Daha küçük ve daha şık bir cep telefonu eklendi.
26- Artık giremediğimiz bazı yerlere girebiliyoruz.
27- Her garaja 4 araç sığabiliyor.
28- Dolar işareti ($) Türk lirası (TL) olarak değiştirildi.
29- Oyuna bullet time (ağır çekim) eklendi.
30- İstediğiniz yerde oyunu Save'leyebilirsiniz. (Quick Save)
31- Yol tabelalarının bir kısmı Türkiye yol tabelalarına uyarlandı.
32- 3. göz kamerası ve 1. göz kamerası eklendi.
33- Araçlar artık hasar almayacak şekilde ayarlandı.
34- Sağlığınız artık hiç azalmıyor.
35- Diğer yayalarla kaos yaratabiliyorsunuz ve hepsinin elinde tam teşekkürlü silahlar var.
36- Oynarken dinleyebileceğiniz 3 tane yeni Türkçe şarkı eklendi. Yeni.
37- Motosikletlere mavi renkli neon eklendi.
38- Sinemaskop (yeşil çizgili) görüntü eklendi. Yeni.
Ve daha birçok sürpriz özellikler eklendi. Hepsini söyle miyim biraz da siz bulun canım...

4. sayfada bir yarışma varmış bir bakalım mı? Bence bakalım;

Gta Turk City Yarışma

Yarışmamızın ilk galibine 1 GB boyutundaki GTA San Andreas (PC) versiyonunu CD olarak posta ile adresine göndereceğim.

Ve kazanan ilk üç kişi GTA Türk City forum sitesine moderatör olarak alınacaktır.

Soruların cevaplarını adres ve telefon numarası ile [email protected] adresine gönderiniz.

Soru 1- Tommy Vercetti nerelidir? (Tommy Vercetti de kim diyenler daha ilk sorudan kaybettiler....)

Soru 2- Ana kahramanımızın ayağındaki ayakkabıların markası nedir?

Soru 3- Bir arabanın kontağında bulunan anahtarlığın üstünde yazan şifre nedir? (Bu cümleyi öğelerine ayırana da benden bir gazoz kapağı :p) eğer "bir dünya araba var kardeşim nereden bileceğim hangisinde yazıyor" diyorsanız alın size bir ipucu: Oto Galeri'ye gidin, masanın üstündeki ipucuyu okuyun.

Soru 4- Bir binanın içinde bir duvar yazısı var. Bu duvar yazısı hangi binanın içindedir? (Ipucu: Bu yazı ne kadar duvar yazısı olsa da bir kapıda yazıyor...:p)

Soru 5- Birinci adadaki benzin istasyonunda bir yanlışlık var? Nedir o yanlışlık?

Soru 6- Bir arabanın bagajında bir ceset bulunuyor. Bu ceset hangi arabanın bagajındadır?

Soru 7- Koltuk altlarını kesmeyi unutan heykel nerededir?

Soru 8- Plakası ters takılmış aracın markası nedir?

Şimdilik maalesef bu kadar şey ulaşılabilir, diğer ulaşılabilir şeyler de var ama yarım yamalak, o sitede ki bulunan indirme linki kırık olduğu için ulaşılamıyor sanmayın, ben birçok şeyi arşivlediğim gibi bunuda arşivledim :D, sadece mod olduğu için elinizde GTA Vice City olması lazım. İndirme linki:

15 sene oldu yahu. Bırakın artık GTA Türk City'nin yakasını :)

Bu yama gibi bir daha gelmez hocam :).

15 sene oldu yahu. Bırakın artık GTA Türk City'nin yakasını :) madem arşivcisin kabus69 yamam da var mı sende :)

Hocam vardı 2008 bilgisayarımda kayıtlıydı onu bulamıyorum, ama linki bende vardı şu an rapidshare maalesef kullanılamıyor. Burada hocam sizin cevap vereceğinizi sanmazdım şu an sevinçten ağlıyorum.
@radreSword burada bu konuda yapmış olduğun modla ilgili istersen bir göz atabilirsin.

Son düzenleme:
15 sene oldu yahu. Bırakın artık GTA Türk City'nin yakasını :) madem arşivcisin kabus69 yamam da var mı sende :)
Hocam gerçekten siz misiniz? İsminizi görünce bile duygulandım.

Geri
Yukarı