GTA V 0xc000007b hatası

İşletim sistemi
Windows 10
GTA V Steam üzerinden satın aldım ve yükledim. Oyna tuşuna bastığımda bu hatayı aldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hata.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Günaydın. Hatalı dosyayı varsa bile bir türlü tespit edemedik ama tahmin etmem gerekirse bunlar derdim:

C:\Windows\System32\MSVCP140.dll
C:\Windows\SysWOW64\MSVCP140.dll
C:\Windows\System32\VCRUNTIME140.dll
C:\Windows\SysWOW64\VCRUNTIME140.dll
C:\Windows\System32\VCRUNTIME140_1.dll
C:\Windows\SysWOW64\VCRUNTIME140_1.dll

Bunları silin, sonra şu ikisini kurun:
Yine olmazsa temiz kuruluma gidiyoruz sanırım. Hatalı DLL dosyası olduğu belli fakat bulamıyoruz. Zaten sadece bu oyunda değil, başka oyun ve uygulamalarda da sorun çıkarma ihtimali var o attığınız dosyaların.

wow64log.dll diye bir şey vardı, onu sildim. Dün sabah bir videodan gördüm, şimdi geldi aklıma.
Sıkıntı yapar mı?

Sıkıntı yapabilir. Söylenenleri deneyin, olmazsa buradan temiz bir Windows 10 kurulumu yapın.

%100 emin değilim ama denemekte fayda var. @KGT Polat Alemdar şu iki komutu CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp girer misin? Olmaz ise temiz kurulum şart gibi.
Kod:
sfc /scannow
for %d in (*.dll) do regsvr32 -s %d

Yazdım, enterladım. Sonra DirectPlay diye bir şey çıktı. Yükle dedim, bitti şu an kurulum. Oyun açılmadı, hala aynı hatayı veriyor.

Sıkıntı yapabilir. Söylenenleri deneyin, olmazsa buradan temiz bir Windows 10 kurulumu yapın.

Temiz kurulum yaparsam dosyalar gidecek mi yoksa sadece Windows'un dosyaları mı değişecek?

Bora hocam senin attığını açtım Windows'u son sürüme yükselttiğiniz için teşekkürler dedi bitti, hiçbir şey yüklenmedi.

Benim attığım tek bir şey değil ki, 3 tane seçenek var orada. İkinciyi seçin, temiz kurulum yapacaksınız. Her şey gidecek.

Attığınız DLL dosyasını bilmiyorsunuz, raporda da göremiyorum. Şimdiye kadar dediğim her şeyi yaptıysanız ve çözülmediyse başka bir önerim yok.

100 GB oyun bekledim bana bunu yapmayın ne olur işkence gibi başka çözümü yok mudur bunun.
Bir sürü program oyun falan vardı.

Boş verin gitsin. Bir GTA için diğer ilerlemelerim gidecek, performans ödevleri, oyun Save'leri falan... Biz en iyisi burada bırakalım. Siz de daha fazla uğraşmayın bununla.

Attığınız DLL dosyasını bilmiyorsunuz, raporda da göremiyorum. Şimdiye kadar dediğim her şeyi yaptıysanız ve çözülmediyse başka bir önerim yok.

Söyledim ya reis wow64log.dll sildim diye. Sonra da DirectX yükledim, olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı