GTA V dokular geç yükleniyor

İşletim sistemi
Windows 10
Yer
United States Of Black Diamond :)
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selamünaleyküm.

Yahu cidden çok sinirim bozuldu. Şu oyunu Epic Games'ten ücretsiz aldığımdan beri aynı sorunu yaşıyorum.
Arkadaşlar şu geç texture yüklenmesi için kalıcı bir çözüm yok mu, Allah aşkına bıktım artık hep aynı sorunu yaşamaktan. 😩😫😢

YouTube'da binlerce videoya baktım şu sorunun çözümü için, yok v-sync'yi full-yarım yap, yok görev yöneticisinden GTA V'i dondur falan ama hepsini uyguladıktan bir süre sonra yine Texture'ler geç yüklenmeye başlıyor. Hep bunları yapmaktansa bunun kalıcı çözümünü biliyorsanız lütfen söyleyin, bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlara da yardımcı olmuş olursunuz.

Yollar, örneğin: Ağaçlar, elektrik direkleri, evler, proplar vb. hep geç yükleniyor.

Sorun Online'da genelde araç sürerken oluyor. Ama story Mode'da dakika başı özellikle araç sürerken oluyor. Allah rızası için, ya vallahi şu sorun için SSD taktırdım bilgisayara. Formatını da attırdım. 5 gün oyunun yüklenmesini bekledim. Vodafone Net'e sağ olsun. Ama hep aynı, hep aynı sorun.

Mod paketi veya grafik ayarlarından bir şey yapmam gerekiyorsa lütfen çözümünü yazın lütfen. 😭🥺

Şimdiden Allah razı olsun. :(

HP 255 G5 notebook PC.
Windows 10 Pro.
AMD A6-7310 APU with AMD Radeon R4 Graphics (cpus), ~2.0 GHz.
8192MB RAM.
1005 MB VRAM.
Kingston A400 240GB SATA3 SSD 500mb-350mb/s

Oyun açıkken görev yöneticisini açın ve işlemci, bellek ve sabit disk kullanım değerlerini kontrol edin. İşlemci veya bellek %100 kullanıma geliyorsa en çok kullanan işlemi sonlandırıp sorunu çözmeyi deneyin. Özellikle sabit diskin kullanımı %100 oluyorsa diski en çok kullanan işlemi tespit edin. Herhangi bir yönetimsel işlem değilse sonlandırıp oyuna tekrar dönün.

Genel bilgi: Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için hem işletim sisteminin sunduğu güncellemeleri yapın hem sürücüleriniz güncel olsun hem de oyununuzun en güncel versiyonda olduğundan emin olun. Sisteminizde antivirüs taramalarını da düzenli olarak yapın. Genel olarak daha az sorunla karşılaşırsınız.

Artı -1 Eksi
Yahu onu geçtim. 'Wasted' yazısı bile geç yükleniyor ya.. :(
Sanırım bu SSD ile ilgiliydi, ayrıntılı bilgi sahibi değilim ama forumda biri SSD değiştirince sorunun çözüldüğünü söylemişti.
Yalnız SSD 2 haftalık hocam :(

Ekran kartından olabileceğini düşünüyorum. Dahili depolama biriminin hızıyla ilgili bir şey gibi görünmüyor. Eğer sistem fazla ısınıyorsa bundan da olabilir.

Aynı sorun bende de vardı hocam ilk başta HDD kullandığım için olabileceğini düşündüm ancak format atınca tamamen düzelmişti.

SSD taktırdığım için mecburen format attırdım ama sonuç yine aynı
Ekran kartından olabileceğini düşünüyorum. Dahili depolama biriminin hızıyla ilgili bir şey gibi görünmüyor. Eğer sistem fazla ısınıyorsa bundan da olabilir.
Onun yanında ek olarak 3'lü fan soğutucu kullanıyorum,
Artı, Gamer bilgisayar kullananların bazıları da bu sorunun aynısını yaşıyor. Binlerce video var Youtube'da. ;(

Teşekkürler ama oyun açıkken %74 Bellek kullanıyor, artı SSD sıfır, daha yeni gibi.
Ve HDD Sentinelde kontrol edeceğim hocam bir saniye.

Son düzenleme:
Dediğim gibi bende de aynısı oluyordu her şeyi en düşüğe çekip çözünürlüğü düşürmeme rağmen hem FPS drop hem de kaplamaların ve objelerin geç yüklenmesi. Format attıktan sonra ikisi de ortadan kayboldu düşük-orta 60FPS sabit oynamaya başladım. Belki sizin işlemciniz veya ekran kartınız ile bir uyumsuzluğu olabilir ayrıca. Sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun ve DirectX versiyonunu 9'a çekip deneyin.

Ben de sizinle benzer bir sisteme sahibim. İşlem önceliğini yüksek yapınca sorun bir nebze azalıyor. Bir de ekran kartı driver sürümü olarak 17.2.1 kullanıyorum ama yine de azıcık oluyor. Sorunun SSD ile ya da HDD ile alakası yok. Sorunun tam çözümü de var. O da Windows 7'ye geçmek ama onu da Windows 7 güvenli değil diye önermiyorum. Bende sadece Windows 7'de denediğimde tamamen çözülmüştü 1 saniye bile yapmıyordu o derece yani. Ama yukarıda da dediğim gibi işlemci önceliğimi yüksek yapıp ve Direct X 10'u da seçtiğim de Windows 10'da da bir hayli azaldı. V-Sync'ı falanda kapalı tutun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı