Çözüldü GTA V grafik ayarları değişmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Rx 570

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı: Gigabyte Aorus Rx570 4gb | İşlemci: Amd Ryzen 3 3200G | Ram: Corsair Vengeance 8x2 3200MHz | Anakart: Gigabyte A320M-S2H | SSD: Samsung 970 Evo Plus 250gb, Adata SU630 240gb | HDD: WDblue 320gb
Bütün ayarlar en düşükte gibi görünüyor. Hepsi Ultra'da olmasına rağmen. Örneğin çim kalitesi Ultra olmasına rağmen çimler dümdüz ne yaparsam yapayım değiştiremiyorum, ayarlar bölümünde değişiyor fakat oyunda aynı. FPS'de düşme olmuyor. oyunu silip yükledim, Radeon Software'yi sıfırladım, silip yükledim düzelmedi ne yapmalıyım?

Çözüm
Screenshot_47.png

Defender oyunu engelliyor olabilir, ben farklı bir oyunda bu tarz bi' ayar kaydetmiyornu, Defender'ın "Denetimli klasör erişimi ile bir uygulamaya izin ver" ayarından oyunu ekleyerek sorunumu çözmüştüm, yapman gerekenler şunlar;

Gösterdiğim ayara girin;

Eki Görüntüle 752585

Eğer burada GTA 5'i görürseniz "+" simgesine tıklayın.

Eki Görüntüle 752589

Sonra oyuna girip ayarlarınızı tekrar yapın, umarım hallolur.

Pencere maalesef boş.
1606455221271.png

Şu anda bütün ayarları ultraya çektim. Normalde bu sorun olmadan önce yüksek, çok yüksek arasındaydım. Görüntü sanki bütün ayarlarım en düşükte gibi. Fotoğrafta gördüğünüz gibi çimler dümdüz fakat FPS yarı yarıya düşmüş durumda.
Sorunumu driverleri DDU ile silip 20.4.2 sürümünü yükleyerek düzelttim.
Bütün ayarlar en düşükte gibi görünüyor. Hepsi Ultra'da olmasına rağmen. Örneğin çim kalitesi Ultra olmasına rağmen çimler dümdüz ne yaparsam yapayım değiştiremiyorum, ayarlar bölümünde değişiyor fakat oyunda aynı. FPS'de düşme olmuyor. Oyunu silip yükledim, Radeon Software'yi sıfırladım, silip yükledim düzelmedi ne yapmalıyım?

Config dosyasını bulup düzeltmeyi deneyin.

Oyunu oynamıyorum ancak internette şöyle buldum Documents\Rockstar Games\GTA v.
Eğer bulamazsanız internetten Settings.xml dosyasının nerede olduğunu arayarak bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Dosyayı bulup not defteri ile açıp çim detaylarını 2 yaptım hala aynı maalesef.

Belki Save'mde sorun vardır diye sildim başka bir Save açtım devam ediyor.

Defender oyunu engelliyor olabilir, ben farklı bir oyunda bu tarz bi' ayar kaydetmeme sorununu, Defender'ın "Denetimli klasör erişimi ile bir uygulamaya izin ver" ayarından oyunu ekleyerek sorunumu çözmüştüm, yapman gerekenler şunlar;

Gösterdiğim ayara girin;

Screenshot_16.png

Screenshot_17.png

Screenshot_47.png

Defender oyunu engelliyor olabilir, ben farklı bir oyunda bu tarz bi' ayar kaydetmiyornu, Defender'ın "Denetimli klasör erişimi ile bir uygulamaya izin ver" ayarından oyunu ekleyerek sorunumu çözmüştüm, yapman gerekenler şunlar;

Gösterdiğim ayara girin;

Eki Görüntüle 752585

Eki Görüntüle 752589

Pencere maalesef boş.
1606455221271.png

Şu anda bütün ayarları ultraya çektim. Normalde bu sorun olmadan önce yüksek, çok yüksek arasındaydım. Görüntü sanki bütün ayarlarım en düşükte gibi. Fotoğrafta gördüğünüz gibi çimler dümdüz fakat FPS yarı yarıya düşmüş durumda.
Sorunumu driverleri DDU ile silip 20.4.2 sürümünü yükleyerek düzelttim.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı