Çözüldü GTA V grafikleri kötü gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

Egeren

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, yakın zamanda yeni bir sistem topladım. GTA 5 uzun zaman sonra tam grafik oynamak istedim ama bazı nesneler yakın da olsa çok yüklenmiyor. Uzak mesafe objeler biraz piksel görüntü oluyor bu fotoğrafta olduğu gibi. Özellikle yerdeki zeminin resmen pikseller sayılıyor. Bazı gölgelerin kaliteleri çok kötü. Oyunun grafikleri gerçekten bu kadar mı? Zamana yenik mi düştü artık, yoksa bende mi bir sorun var?

gta 2.png

Dosya Ekleri

• grafik 2.png
    grafik 2.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 280
  • grafik 4.png
    grafik 4.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 279
Çözüm
O maalesef oyunun gölge mesafesi ile alakalı. Yani oyun öyle. GTA IV'de de öyle, hatta RDR 2'de bile olabiliyor bu durum.

Oyun bende yüklü değil, o yüzden karşılaştırma yapamayacağım.

Ölçeklendirme ayarını yükseltince bu sorun düzeliyormuş, biraz karşılaştırma yapınca öğrendim, yardımlarınız için teşekkürler. :)
x16'da, Tessellation ayarı ise very high.
Oyunun gölge uzaklığı öyle maalesef. Texture'ları düzeltmek için ekran kartının denetim masasından oyunun Anisotropic Filtering ayarını (Eşyönsüz filtreleme) x16 yapmayı deneyin.
Oyunda x16 olsa bile bende de bulanık gözüküyor texture'lar. Dediğim yöntemi deneyin.

İsterseniz Advanced Graphics ayarlarını da kullanabilirsiniz.
Frame scaling hariç bütün ayarları açık ve sonda, o da çok fazla FPS düşürdüğü için ve gözümle çok fark göremediğim için açma gereği duymadım. Zaten o açıkta olsa hemen ayağımın altındaki zemin ve 5, 10 m ilerideki gölgenin gene de iyi gözükmesi gerekmez mi?

Benim çözümüm ekran kartı driverlarınızı kurun. NVIDIA ekran kartı kullanıyorsanız internette bir sürü videoları var. NVIDIA denetim masasından grafikleri performans odaklı değil de kalite odaklı yapınca geçiyor. AMD için de aynı.

Frame scaling hariç bütün ayarları açık ve sonda, o da çok fazla FPS düşürdüğü için ve gözümle çok fark göremediğim için açma gereği duymadım. Zaten o açıkta olsa hemen ayağımın altındaki zemin ve 5, 10 m ilerideki gölgenin gene de iyi gözükmesi gerekmez mi?

Çok sorun ediyorsan ve Online oynama derdin yoksa grafik modları kurabilirsin.

Haritanın hangi noktasında çektiniz fotağrafı? Kendi oyunumdaki ile karşılaştıracağım.

Hemen köprünün yanında siz de deneyip görsel atarsanız sevinirim.
Ayrıca Online oynarken birkaç tane çimen fotoğrafı çektim, onlardan bir örnek de bu.
Çok sorun ediyorsan ve Online oynama derdin yoksa grafik modları kurabilirsin.

Çoğu zaman Online oynuyorum. Özellikle arkadaşlarımla çok fazla giriyoruz, o yüzden mod yüklemiyorum, ban yemek istemiyorum.

Dosya Ekleri

• harita.png
    harita.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 108
  • online çimen fotosu.png
    online çimen fotosu.png
    3,5 MB · Görüntüleme: 127
Ekran kartı kontrol panelinden keskinliği arttırın ve Anisotropic Filtering'i (eşyönsüz süzme) x16 yapın. (Kontrol panelinden, oyun içi demiyorum)

Oyunun normal hali bu ama bulanıklık anlattığım yöntemle giderilebilir.

Ekran kartı kontrol panelinden keskinliği arttırın ve anisotropic Filtering'i (eşyönsüz süzme) X16 yapın. (kontrol panelinden, oyun içi demiyorum)

Dediğiniz yöntemi denedim, bulanıklık zaten çok sorun değil gerçekçiliği ve odaklanma gibi hoş bir hava katıyor ama dokularda bir düzelme olmadı. Kontrol panelindeki ayarı da deneyeceğim.
Ekran kartı kontrol panelinden keskinliği arttırın ve anisotropic Filtering'i (eşyönsüz süzme) X16 yapın. (kontrol panelinden, oyun içi demiyorum)

Hocam objelerde bayağı düzelme oldu ama gölgelerde ve belirli mesafelerde objelerde olan titreme hala duruyor. Sanırım 2013'te çıkan bir oyundan çok fazla şey bekliyoruz. Sizden sadece tek bir ricam olacak. Attığım haritada aynı konumda deneyip görsel atabilirseniz çok sevinirim. Sistemimde bir sorun olmadığı garantilemek istiyorum. Genel bir şey olduğu görmek beni sevindirir.

Dosya Ekleri

• titreme.png
    titreme.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 122
  • titreme 2.png
    titreme 2.png
    101,4 KB · Görüntüleme: 94
  • titreme 3.png
    titreme 3.png
    137,8 KB · Görüntüleme: 77
O maalesef oyunun gölge mesafesi ile alakalı. Yani oyun öyle. GTA IV'de de öyle, hatta RDR 2'de bile olabiliyor bu durum.

Oyun bende yüklü değil, o yüzden karşılaştırma yapamayacağım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı