GTA V hata vermeden kapanıyor

Berke Bozdoğan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. GTA oynarken oyun hata vermeden kapanıyor. Bazen ise "ERR GFX D3D Init Error" adlı hatayı veriyor. Bu hatayı verdikten sonra sürücüm olan AMD hata raporu veriyor ve diyor ki zaman aşımına uğramıştır falan. Hiç çare bulamadım. Aşağıya olay görüntüleme raporunu paylaşacağım. İnternette belgelerimdeki Settings'ten DX Version'u düşür falan vardı, düşürdüm. Ama çare olmadı.

Ekran kartı: AMD Radeon R7 370.
İşlemci: AMD FX 8320

Hata kodu:
Kod:
Hatalı uygulama adı: GTA5.exe, sürüm: 1.0.2245.0, zaman damgası: 0x60424894
Hatalı modül adı: GTA5.exe, sürüm: 1.0.2245.0, zaman damgası: 0x60424894
Özel durum kodu: 0x80000003
Hata uzaklığı 0x00000000012bf187
Hatalı işlem kimliği: 0x1d30
Uygulama başlangıç zamanı: 0x01d7643c2704810e
Hatalı uygulama yolu: E:\Epic Games\GTAV\GTA5.exe
Hatalı modül yolu: E:\Epic Games\GTAV\GTA5.exe
Rapor kimliği: 5b1d1d03-a92d-4284-9c88-b67f6edd32f6
Hatalı paket tam adı:
Hatalı paketle ilgili uygulama kimliği:
------------------------------------------------------------------

<Event xmlns="[B][URL unfurl="true"]http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event[/URL][/B]">
 <System>

<Provider Name="[B]Application Error[/B]" />

<EventID Qualifiers="[B]0[/B]">1000</EventID>

<Version>0</Version>

<Level>2</Level>

<Task>100</Task>

<Opcode>0</Opcode>

<Keywords>0x80000000000000</Keywords>

<TimeCreated SystemTime="[B]2021-06-18T12:49:18.3126584Z[/B]" />

<EventRecordID>2443</EventRecordID>

<Correlation />

<Execution ProcessID="[B]0[/B]" ThreadID="[B]0[/B]" />

<Channel>Application</Channel>

<Computer>DESKTOP-5DG9BE4</Computer>

<Security />

</System>

[URL='https://www.technopat.net/sosyal/#']-[/URL] <EventData>

<Data>GTA5.exe</Data>

<Data>1.0.2245.0</Data>

<Data>60424894</Data>

<Data>GTA5.exe</Data>

<Data>1.0.2245.0</Data>

<Data>60424894</Data>

<Data>80000003</Data>

<Data>00000000012bf187</Data>

<Data>1d30</Data>

<Data>01d7643c2704810e</Data>

<Data>E:\Epic Games\GTAV\GTA5.exe</Data>

<Data>E:\Epic Games\GTAV\GTA5.exe</Data>

<Data>5b1d1d03-a92d-4284-9c88-b67f6edd32f6</Data>

<Data />

<Data />

</EventData>

</Event>

Ekran_goruntusu_2021-05-29_175717.png
download.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal bir hataya benziyor. Afterburner falan mı kullanıyorsun ya da yakın zamanda OC falan yaptın mı? FurMark ya da benzeri bir yazılım ile stress testine sokar mısın ekran kartını.

Donanımsal bir hataya benziyor. Afterburner falan mı kullanıyorsun ya da yakın zamanda OC falan yaptın mı? FurMark'ya da benzeri bir yazılım ile stress testine sokar mısın ek.

Hayır yapmadım ve kullanmıyorum. FurMark'ı indirip stress testine sokunca nasıl anlayacağım. Veya nasıl indireceğim yardımcı olur musun?

Hayır yapmadım ve kullanmıyorum. FurMark'ı indirip stress testine sokunca nasıl anlayacağım. Veya nasıl indireceğim yardımcı olur musun?

Buradan indir zaten kurulumu ve kullanımı kolay. Stress testi sırasında sorun yaşayacak mısın bir bak (çökme, donma, ekranda yırtık vb.).

Buradan indir zaten kurulumu ve kullanımı kolay. Stress testi sırasında sorun yaşayacak mısın bir bak (çökme, donma, ekranda yırtık vb.).

Yaptım. 2 dakikadan fazla tuttum fanlar yüzde 50 hızdayken en fazla 79 derece gördü. Ekranda hiçbir aksaklık olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 dakikanın yeterli olacağını sanmıyorum.
Öncelikle oyun dosyalarını doğrular mısın lütfen. Steam'da böyle bir seçenek var eğer Steam kullanıyorsan kolayca doğrulayabilirsin.
Eğer oyun açılıp bir süre sonra kapanıyorsa kapanmadan önce ayarlar kısmından DirectX ayarını değiştirir misin? Eğer hemen kapanıyorsa oyun dosyalarından da ayarlayabilirsin.

2 dakikanın yeterli olacağını sanmıyorum.
Öncelikle oyun dosyalarını doğrular mısın lütfen. Steam'da böyle bir seçenek var eğer Steam kullanıyorsan kolayca doğrulayabilirsin.
Eğer oyun açılıp bir süre sonra kapanıyorsa kapanmadan önce ayarlar kısmından DirectX ayarını değiştirir misin? Eğer hemen kapanıyorsa oyun dosyalarından da ayarlayabilirsin.

Epic'ten giriyorum doğrulama yaptım defalarca. DX ayarını nasıl yapacağım?
Stress testini ne kadar yapmalıyım peki?

FurMark ile ilgili bir konu. Bu konuyu dikkatlice inceleyip testi tekrar yapın veya internette başka yerlerden de nasıl yapmanız gerektiğine dair rehberler bulabilirsiniz. Dediğim gibi donanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum bu nedenle önceliği stress teste veriyorum. En az 15-20 dakika tutarsanız iyi olur. Ardından diğer durumları ele alırız. Kolay gelsin.

FurMark ile ilgili bir konu. Bu konuyu dikkatlice inceleyip testi tekrar yapın veya internette başka yerlerden de nasıl yapmanız gerektiğine dair rehberler bulabilirsiniz. Dediğim gibi donanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum bu nedenle önceliği stress teste veriyorum. En az 15-20 dakika tutarsanız iyi olur. Ardından diğer durumları ele alırız. Kolay gelsin.

15 dakika yaptım. 82 derece gördü en yüksek. Herhangi bir aksaklık olmadı. Fanlar yüzde 50 deydi ben GTA oynarken 80'e çekiyorum. Ayrıca Valorant oynuyorum bana mısın demiyor sadece GTA için geçerli.

Geri
Yukarı