Çözüldü GTA V kasma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rosselli

Kilopat
Yer
Avustralya/Melbourne
Daha fazla  
Meslek
Elektrikçi. Yakında olabilirse Ekonomist.
Arkadaşlar GTA V oynarken durduk yere aşırı derecede kasma yaşıyorum, özelliklerim oyuna gayet yeterli benimle aynı sisteme sahip kişiler ultra da oynuyorlar. Oyunda low ayarlarda oynasam dahi arada bir oyuna sürekli giren aşırı bir kasma sorunum var bazen oyunu 2 3 saniyelik donmaya kadar götürebiliyor bu kasma.

Oyunda aldığım FPS değeri genellikle 100'ün üzerinde oluyor bazen 120'lere kadar çıkıyor. Sistemimde herhangi bir darboğaz yok bütün sürücüler güncel. Isı değerlerim normal ekran kartı 60'dan yukarı çıkmıyor işlemci de aynı şekilde.

Not: Sadece GTA V oyununda böyledir CS:GO vb. diğer oyunlarda herhangi bir problemim yok sadece GTA 5.

Çözüm
Arkadaş başta sistemini belirtmediğin için sitem etmiş sadece. Yalan söylediğini falan söyleyen yok. Sorunun çözüldüyse daha detaylı bir şekilde anlat ki aynı sorunu yaşayanlar sorunlarına cevap bulabilsin. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. İyi sosyaller dilerim.

Daha detaylı bir anlatım biçimi HDD ağzına kadar dolu olduğu için, oyunlardan en son GTA 5 kurunca 100 GB alan kapladığı için, HDD'de 40 GB yer kalmış sorun bu yüzdenmiş. HDD temizleyince çözüldü. HDD'de ne kadar yer kaldığına baksam zaten fark ederdim de oyun heyecanıyla HDD falan umurumda olmamış.
Önce sistemini belirt. Oyun orijinal mi? Sürücülerin güncel mi? GPU kullanımı FPS düşerken kaç oluyor? İşletim sistemin ne? Bu anlık donma HDD'den dolayıda olabilir. Oyun nereye kurulu? HD Tune ile test yapıp at. VSYNC açıksa kapat.

Sistemim yetiyor deyip belirtmiyorsunuz ya...
Yetmiyormuş ki kasma yapıyor işte. HDD'ye kurulu ise HDD'den olabilir. RAM yetersizliği olabilir.
Size burada yalan söylemek gibi bir amacım mı var benim birader yetiyor dediysek yetiyordur.Ha sen sistemi illa söyle dersen ben sana fotoğrafla 1080Ti Lightning versiyonunu atarım çok meraklıysan sisteme.

1050Ti ile oynadığım oyunu 1080Ti ile oynayamadım bu yüzden açtım konuyu da sorun da çözüldü zaten 1 TeraByte olan HDD'de 40 gb boş alan kalmış fark etmemişim o yüzden sorun çıkarmış.

Oyunun orijinal olduğunu yazmıştım fakat bir mod arkadaşımız nedense bunu silip Türkçe'yi düzgün kullanalım diye ceza vermiş o mod için de şikayet dilekçesi açacağım çünkü herhangi bir yazım hatası yoktu.

Size burada yalan söylemek gibi bir amacım mı var benim birader yetiyor dediysek yetiyordur.Ha sen sistemi illa söyle dersen ben sana fotoğrafla 1080Ti Lightning versiyonunu atarım çok meraklıysan sisteme.
Arkadaş başta sistemini belirtmediğin için sitem etmiş sadece. Yalan söylediğini falan söyleyen yok. Sorunun çözüldüyse daha detaylı bir şekilde anlat ki aynı sorunu yaşayanlar sorunlarına cevap bulabilsin. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. İyi sosyaller dilerim.

Daha detaylı bir anlatım biçimi HDD ağzına kadar dolu olduğu için, oyunlardan en son GTA 5 kurunca 100 GB alan kapladığı için, HDD'de 40 GB yer kalmış sorun bu yüzdenmiş. HDD temizleyince çözüldü. HDD'de ne kadar yer kaldığına baksam zaten fark ederdim de oyun heyecanıyla HDD falan umurumda olmamış.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı