GTA V PC Sürümünde Karşılaşılan Hatalar Ve Çözümleri

protego

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle
b_b.gif
Forumda yeni sayılırım. GTA V'i önsiparişle aldım ve çıkış saatini bekledim. Twitch'den açıldığı anda canlı yayın yapacaktım fakat bir çok sorun çıktı. Şimdi karşılaştığım sorunları ve çözümlerini size anlatacağım. Sorun yaşayanlar aşar umarım.

Oyunu greenmangaming'den aldım. 105 liraya denk geldi. Şu an 39 dolar. sitede 49 dolar gözüküyor. Üye olup VIP sekmesine bakarsanız orada 39 dolar.

1. sorun: Oyunun veya güncellemelerin aşırı yavaş inmesi.

Çözüm: Bu genellikle Rockstar server'larından kaynaklı bir sorun. Rockstar net bir şekilde bu konuda çuvalladı. Yeni güncelleme geldiğinde biraz beklemekte fayda var.

2. sorun: Bazı kişilerde hızlı inmesine rağmen bende çok yavaş inmesi

Çözüm: Kurulum dosyalarının olduğu klasörde 96 kb'lık bir soya göreceksiniz. Önce launcher'ı kapatın, ardından dosyayı silin ve baştan başlatın. Son hızla indiğini göreceksiniz. Bende 35 kb/sn ile inerken bu adımdan sonra 6.1 MB/sn'ye çıktı. (50/5 Mbit internet)

3. sorun. Launcher kısayoluna tıkladığımda açılmıyor. GTA V kısayoluna tıkladığımda GTA V görüntüsü geliyor fakat daha sonra görüntü gidiyor hiçbir şey olmuyor.

Çözüm: Bu özellike laptop kullananları bezdiren bir sorun. Başlata tıklayıp arama kısmına "Aygıt Yöneticisi" yazıp açın. "Görüntü Bağdaştırıcıları" sekmesinden Nvidia kartınıza sağ tıklayıp devredışı bırakın. Oyunu çalıştırın. Launcher ekranı, yani SocialClub ekranı gelip loading yazısı çıktığında tekrar kartı ektifleştirin. Oyun açılmadan bunu yapmanız gerek.

Not: Dünkü güncellemeden sonra bazı yerlerde bu sorunun çözüldüğünü yazmışlar fakat çözemeyenler de varmış ben henüz deneyemedim.
Not 2: Şimdi denedim bu sorun düzeltilmiş.

4. sorun. Bağlantı hatası alıyorum

Çözüm: DNS değiştirin. Bu çok garip bir sorun. Çünkü bazen Google DNS kullanınca hata alıyorsunuz, bazen de kullanmayınca. DNS'leri denemeniz gerekebiliyor. Deneyeckeleriniz için şunu da tavsiye ederim. 77.88.8.8 / 77.88.8.1 Yandex DNS

5. sorun. Güncelleme iniyor fakat sonrasında bağlantı hatası alıyorum.

Çözüm: Bu son gelen güncellemede başıma geldi. 372 MB'lık güncelleme tamamen iniyor. Fakat indirme bittiği anda (DNS'e göre Code 1 veya Code 2 hatası) bağlantı hatası veriyor. Sonra retry dediğimde en baştan indiriyor. Neyseki 50 mbir internetim var. 8 kere baştan başlattım indirmeyi. Çözüm VPN. TunnelBear programını indirdim. İngiltere'den bağlandım. Güncellemeyi daha yavaş indirdi fakat sonunda hata vermeden "Installing" yazıp yüklemeye başladı. Daha sonra VPN'i kapatıp oyuna girdim. Bu sorunu gördüğüm kadarıyla sadece Superonline Fiber kullananlar yaşıyor. Çok saçma ve anlamsız bir sorun ama gördüğüm kadarıyla olay bu.

Bu sorunların hepsini kendim yaşadım ve çözdüm. Bu dediklerimi deneyin. Eğer çözemediğiniz sorun olursa sorabilirsiniz
b_b.gif

Bende 3. sorun var ama takıldığım bir yer var. Giriş yapmadan önceki loading mi yoksa giriş yapıldıktan sonraki loading mi?

Ama benim ekran kartım AMD Radeon HD 7670M ve Intel HD Graphics 4000
Not: AMD Radeon HD 7670M kullanılabilir Değil diye bir şey görüyorum güncelleme kısmında bundanda açılmama sorunu olabilir mi?

Bende 3. sorun var ama takıldığım bir yer var. Giriş yapmadan önceki loading mi yoksa giriş yapıldıktan sonraki loading mi?

Ama benim ekran kartım AMD Radeon HD 7670M ve Intel HD Graphics 4000
Not: AMD Radeon HD 7670M kullanılabilir Değil diye bir şey görüyorum güncelleme kısmında bundanda açılmama sorunu olabilir mi?

Önemli değil, önemli olan launcher ekranının açılmış olması. Oyun açılmadan aktifleştir yeter.

Dediğin hatayı oyunu güncellerken mi yazıyor? Evet dediğin gibi olabilir. Önce bir dene yazdığımı. Bakalım olacak mı ona göre birşeyler deneriz

Oyunu güncellerken değil Sağ tıklayıp grafik özelliklerine girdiğimde güncelleme kısmında öyle yazıyor ama aygıt yöneticisinde bir sorun görünmüyor. Grafik özellikleri kısmında öyle yazıyor ama aygıt yöneticisinden özelliklere geldiğimde bu aygıt düzgün çalışıyor diyor. Windows 8.1'e güncelleyeceğim yarın güncellenince AMD Radeon 7600M oluyor ve sorun kalkmış oluyor geçen Windows 8.1'de öyleydi çünkü ve güncelleniyordu.

Benim err_gen_zlib_2 diye bir hatam var. Önceden başıma gelmişti düzelttim. Şimdi son güncellemeden sonra tekrar geldi düzeltemiyorum. x64 , sfx, audio içindeki radio 14 dosyasını ve gta5 launcher'i Hatalı görüyor yardım edin lütfen .

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı