GTA V sistem gereksinimleri açıklanmış değil

Arkadaşlar, internette bu konu hakkında bir sürü konu açıldı. Her konuda da uzun zaman önce öne atılmış, gerçek olmayan bir yazı var. "Sistem gereksinimleri aha da budur!" diye. Hiçbiri değil arkadaşlar. Bu konu ile yanlış bilgi edinen arkadaşlar varsa, bilgilenmiş olursunuz. Başkalarına da yanlış hayaller kurdurmazsınız. Nereden uydurdum böyle bir şeyi? Uydurmadım. Rockstar destek sayfasından aldığım bir yazıyı paylaşıyorum hemen.

"System requirements for the PC version of GTA V are not yet available." Türkçesinde diyor ki ; GTA V'ın PC versiyonu sistem gereksinimleri henüz mevcut değil. O yüzden, Rockstar tarafından yapılmayan yada kaynak olarak Rockstar görünmeyen hiçbir habere inanmayın. İyi forumlar dilerim. :)

if-gta-v-characters-had-instagram-16.jpg

GT 530 veya HD 6570 kadar da düşük sistem isteyeceğini sanmıyorum GTA V'ın. İyi bir optimize gelirse, son zamanlarda nadir gördüğümüz, ideal sistem gereksinimlerine sahip bir oyun olacak.

Şu ekran kartı olayını çok abartıyorlar. Şu an bilgisayarımda HD 5570 ekran kartı var ve yaklaşık 4 yıllık. Yeni çıkan oyunların çoğunu medium'da açıyorum. Optimizasyon sorunu olmayan oyunlarda kesilikle FPS sıkıntısı çekmiyorum. GTA 5 yakın zamanda optimizasyon sorunu olmadan çıkarsa onu da Low'da açabilirim büyük ihtimal yada 25 FPS'de falan çalışır. Yani en düşük açacak ekran kartı 5500 - 5600 dolaylarında olacaktır diye tahmin ediyorum.

Şu ekran kartı olayını çok abartıyorlar. Şu an bilgisayarımda HD 5570 ekran kartı var ve yaklaşık 4 yıllık. Yeni çıkan oyunların çoğunu medium'da açıyorum. Optimizasyon sorunu olmayan oyunlarda kesilikle FPS sıkıntısı çekmiyorum. GTA 5 yakın zamanda optimizasyon sorunu olmadan çıkarsa onu da Low'da açabilirim büyük ihtimal yada 25 FPS'de falan çalışır. Yani en düşük açacak ekran kartı 5500 - 5600 dolaylarında olacaktır diye tahmin ediyorum.

Ekran kartını abartmaları diye bir şey yok. Ekran kartını zorlayan ayarlar Water Quality değildir. MSAA, Anti Analyzing falandır. Bu ayaları açarak oynarsan, sende kartının ne kadar eskidiğini fark edersin.

Ekran kartını abartmaları diye bir şey yok. Ekran kartını zorlayan ayarlar Water Quality değildir. MSAA, Anti Analyzing falandır. Bu ayaları açarak oynarsan, sende kartının ne kadar eskidiğini fark edersin.

Ekran kartımın eskidiğini inkar etmiyorum zaten. 1-2 yıla değişmem gerekecek. Demek istediğim oyunun sistem gereksinimleri hep abartılı yazılır. 4 yıl öncenin ortalama seviye ekran kartı bile yeni oyunları çalıştırabiliyorsa, oyunlar için sürekli ekran kartı değiştirmenin manası yok tabi 4 yıl boyunca ultra oynayacağım demiyorsan.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı