GTA V'in fizikleri neden kötü?

Bırak GTA 4'ü, GTA San Andreas'tan bile kötü.
Vur dedik öldürdün.
GTA 5'in fizikleri fazlasıyla yeterli seviyede, günümüz oyunları yeni yeni bu tarz fizikler eklemeye başladı ki adamlar 10 sene önce bu fiziklerle arcadeimsi bir oyun yaptılar. Ragdoll fiziklerinin çoğu yerde GTA 4'ten daha iyi olduğunu da eklemek isterim.

GTA 4 bence daha gerçekçi bir oyun ve fizikleri de buna göre ayarlanmış. Ama GTA 5'in GTA 4'e kıyasla daha Arcade bir oyun olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden birçok detaydan vazgeçilmiş.

GTA 4 bence daha gerçekçi bir oyun ve fizikleri de buna göre ayarlanmış. Ama GTA 5'in GTA 4'e kıyasla daha Arcade bir oyun olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden birçok detaydan vazgeçilmiş.
(Bana göre) Dünyanın en gerçekçi fizik motoruna sahip oyunu Beam.NG drive. Araba ile duvara tosluyorsun, sanki gerçek hayatta toslamış gibi oluyorsun.

GTA 4 bence daha gerçekçi bir oyun ve fizikleri de buna göre ayarlanmış. Ama GTA 5'in GTA 4'e kıyasla daha arcade bir oyun olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden birçok detaydan vazgeçilmiş.

Sence adamın tek yumrukla ölmesi çok saçma değil mi arabaların çok az hasar alması saçma değil mi yılların öncesi oyunu olan GTA San Andreas'ta bile arabalar hasar alıyordu adam tek yumrukla ölmüyordu.

Sence adamın tek yumrukla ölmesi çok saçma değil mi arabaların çok az hasar alması saçma değil mi yılların öncesi oyunu olan GTA San Andreas'ta bile arabalar hasar alıyordu adam tek yumrukla ölmüyordu.
İki oyunu da fazlasıyla oynadım. Dediklerinize katılıyorum. Daha demin de belirttiğim gibi, bence GTA 5 daha Arcade bir oyun ve gerçeklikten uzak bir oyun.

GTA 4 araba oyunu değil fakat çok gerçekçi bir süspansiyon sistemi fren sistemi ve dönüş mekaniği var ona rağmen daha iyi diyorum diğerlerinden.
Süspansiyon ve fren sistemi gerçekten çok güzel araba sürerken direksiyonu bir sağa bir sola kırıp drift kaymaya çalışıyordum hep. Ve bir dakika, gta 4 araba oyunu değil mi? Evet basit bir araba oyunu değil hikayesi daha ön plandadır ama bir araba oyunu diye bilirdim.
Hocam gta 5'te eğlenceyi arttırmak için gerçekçilikten kırmışlar diyorlar ama eģlence de yok.

GTA 5'in araba sürme zevki olmasa leş oyun bence. Hikayesi oldukça kötü. GTA 3'ün, 4'ün, SA ve VC'nin hikayeleri kat kat iyi. GTA 5'in fizikleri kötü değil aslında oynayışa göre kolay yapmışlar fakat GTA 4 kadar gerçekçi olmadığı için diğeri daha ön plana çıkıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bildiğim kadarıyla o fizik motoru en iyilerinden. Hatta bu yüzden de pahalıymış ve oyun firmaları o yüzden kendi fizik motorlarını yapıyorlarmış.

Ayrıca GTA 4'ün fizik motoru farklı mı?
Aynı fizik motoru, farklı konfigürasyonlar. GTA 4'de Ragdoll ve araç hasarı biraz daha fazlaydı fakat gerçekçi olması amaçlandığı ve kullanımlar klavyede çok katı olduğu için araçlar sürekli yalpalıyordu. O oyun örneğin direksiyon seti ile gerçekçi sonuçlar verir fakat klavye için olmaz. Arcade yapı GTA V ile geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı