GTX 1050 2 GB Assassin's Creed Origins düşük FPS

ArturMorgan

Picopat
Merhaba arkadaşlar, başlıkda da belirttiğim gibi AC Origins'de düşük FPS problemi yaşıyorum. Öncelikle hemen belirteyim oyunumu Steam'den standart sürüm almıştım fakat kopya koruma programı yani (drm) olduğu için işlemciye ekstra bir yük bindirdiğini öğrendim bu yüzden bir de korsan sürümüne bakmak istedim performans farkı var mı diye, aradaki fark atla deve olmasa bile 2-3 FPS fark var gibi geldi bana, fakat oyun hağla işlemci darboğazı yapıyor özellikle büyük şehirlerde iskenderiye gibi mekanlara girdiğimde işlemci kullanımı sapıtıyor tavan yapıyor resmen. Bu problem Ubisoft'un son 5-6 oyununda varmış sanırım, AC Unity de aynı işlemci kullanımını yaşıyordum. Fakat orada FPS problemim yoktu. Sistem gereksinimlerini de önerilen düzeyde karşılıyor. Sorunu anlamış değilim.

Sistemim.

MSI GTX 1050 2 GB Gaming 2 GB.
MSI H110M PRO VD Plus.
i5 7400 4C/4T 3.5 GHz Turbo Boost.
8 GB 2133 MHz RAM.
1 TB VD HDD.
120 GB SSD.

Minimum:

• İşletim sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-Bit versiyon)
  • İşlemci: Intel Core i5-2400S @ 2.5 GHz or AMD FX-6350 @ 3.9 GHz veya eşdeğeri.
  • Bellek: 6 GB RAM.
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD R9 270.
  • DirectX: Sürüm 11.
  • Depolama: 42 GB kullanılabilir alan.
Önerilen:

• İşletim sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-Bit versiyon)
  • İşlemci: Intel Core i7- 3770 @ 3.5 GHz veya AMD FX-8350 @ 4.0 GHz.
  • Bellek: 8 GB RAM.
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 veya AMD R9 280X.
  • Depolama: 42 GB kullanılabilir alan.
Evet, gördüğünüz üzere oyun önerilen sistem gereksiniminde gayet rahat karşılıyor.

Adsız.png

Sorunu daha iyi anlamanız için oyun içinden görüntü koydum test ettiğim ayar Low setting ve 1440x900 (900p) bana bu değerler hiç normal gelmedi, yine başdan belirteyim oyunun grafikerini yükselt darboğaz yapmasın diyecek arkadaşlar olabilir hemen söyleyeyim. Ultra yüksekden minimum kaliteye hepsinde test ettim sonuç hiç değişmedi yine işlemci hep tavan seviyesinde ve FPS çok düşüyor.

Sorunuma yardımcı olan arkadaşlar hepinize şimdiden teşekkür ediyorum :)

Geri
Yukarı