GTX 1050 4GB Notebook OC Sonrası Isı Değerleri

Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Ekran kartıma Asus Tweak II kullanarak Overclock yaptım. PUBG esnasında 84 sabit olan sıcaklığım OC sonrası doğal olarak artarak 90-91 derece oldu. Eski haline getirmeli miyim? Bu sıcaklık değerinde sıkıntı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üzerinde su kaynatmayacaksan geri al derim ben.

Ek olarak bu sıcaklık seviyelerinde uzun süre çalıştırmak sisteme zarar verebilir.

Ekran kartlarinin sicaklik toleransi diger bileşenlere gore daha fazladir fakat notebooklar'da parcalar birbirine cok yakin olduğundan ve OC için çok fazla eğilimli ortama sahip olmadığından yapmamanızı öneririm.

Son düzenleme:
Üzerinde su kaynatmayacaksan geri al derim ben.

Ek olarak bu sıcaklık seviyelerinde uzun süre çalıştırmak sisteme zarar verebilir.

Ekran kartlarinin sicaklik toleransi diger bileşenlere gore daha fazladir fakat notebooklar'da parcalar birbirine cok yakin olduğundan ve OC için çok fazla eğilimli ortama sahip olmadığından yapmamanızı öneririm.
Haklısınız aslında. Düşürdüm ama komplede sıfırlamadım. Asus Tweak 2'de kendi ayarı olan bir OC modu var. Benim yaptığımdan daha düşük seviyeli bir OC. Onu açtığımdada 86-87 derece oluyor. FPS'de açıkçası biraz düzeliyor. Yakında bir soğutma alacağım. Temizliğini falan yeni yaptırdım bizzat kendi servisine. Şuanlık bir problem yok gibi ama 90-91 olduğunda baya sıkıntılıydı. Söylediğiniz için teşekkür ederim parçaların yakın olduğu kısmı hiç düşünmemiştim.

Sakıncalı ve Tehlikeli bir sıcaklık değerleriniz var. Eskisi yeterince yüksekmiş zaten. Geri almanizda fayda var. Ayrica Isı arttıkça performansı olumsuz etkiler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı