GTX 1050 8 GB Mobil versiyon sürücü kurulmuyor

• Konuyu başlatan xbea
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 634

xbea

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Lenovo Y520 IKNB i7 7700HQ ve GTX 1050 modeli olan cihazda yaşadım sorunu. NVIDIA sürücüsü kurmanın her türlü yolunu denedim. Denediğim yollar:

- Aygıt yöneticisinden,
- NVIDIA'nın kendi sitesinden,
- Manuel elle kurma,
- Güvenli modda kurma,
- NVIDIA Experience uygulamasını indirip onun üzerinden hem Game Ready hem Stüdyo sürücülerini kurmayı denedim başarısız oldum. En son bugün az önce NVIDIA Experience uygulamasından denedim Game Ready sürücüsünü kurmayı. İndirdim, kurulumu başlattım kurulumu tamamladı ve yeniden başlatma gerekli dedi. Yeniden başlatınca kurduğu sürücü sildi ve Game Ready sürücü yüklenmedi. Sizce sebebi nedir? Windows güncel. Diğer sürücüler güncel.
@Vavien. , @Yener K. hocalarım sizler ne düşünüyorsunuz?

Not: 8GB versiyonu yokmuş. Ben ilanda yazan şekilde buraya yazdım. Kusuruma bakmayın.

Son düzenleme:
Lenovo Y520 IKNB i7 7700HQ ve GTX 1050 8 GB modeli olan cihazda yaşadım sorunu. NVIDIA sürücüsü kurmanın her türlü yolunu denedim. Denediğim yollar:

- Aygıt yöneticisinden,
- NVIDIA'nın kendi sitesinden,
- Manuel elle kurma,
- Güvenli modda kurma,
- NVIDIA Experience uygulamasını indirip onun üzerinden hem Game Ready hem Stüdyo sürücülerini kurmayı denedim başarısız oldum. En son bugün az önce NVIDIA Experience uygulamasından denedim Game Ready sürücüsünü kurmayı. İndirdim, kurulumu başlattım kurulumu tamamladı ve yeniden başlatma gerekli dedi. Yeniden başlatınca kurduğu sürücü sildi ve Game Ready sürücü yüklenmedi. Sizce sebebi nedir? Windows güncel. Diğer sürücüler güncel.
Hocam GTX 1050 8GB modeli yok ama siz bilirsiniz aldığınız hatanın fotoğrafını atarmısınız?

Hocam GTX 1050 8GB modeli yok ama siz bilirsiniz aldığınız hatanın fotoğrafını atar mısınız?
Hocam cihazı ikinci elden alıyoruz. Cihazda ekran kartı olarak GTX 1050 8GB yazılmış. Aldığım hatanın aslında kodu yok. Yani uzaktan cihaza bağlandım. Nvidia Experince uygulaması üzerinden en güncel sürücüyü indirdim, kurdum. Kurulumun tamamlanması için sistemin yeniden başlatılması gerektiğini söyledi bende onay verdim. Ardından bilgisayar açıldığında yüklediğim sürücü yoktu ve tekrar indirip yüklememi istedi.

Hocam, Chipset sürücüsünü indirip deneyin. Daha önce bir konuda rastlamıştım. Ekran kartı sürücüsü kurulmuyordu.

Hocam, Chipset sürücüsünü indirip deneyin. Daha önce bir konuda rastlamıştım. Ekran kartı sürücüsü kurulmuyordu.
Deniyorum hocam hemen.
Hocam denedim ancak yine değişmedi ne yazık ki sonuç. @Yener K.
Deniyorum hocam hemen.

Hocam denedim ancak yine değişmedi ne yazık ki sonuç. @Yener K.
Hocam chipset güncellemesi yapınca mavi ekran verdi.

Son düzenleme:
Hocam, mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp, linkteki WHQL sürücüyü yükleyip deneyin. Yüklemeden önce eksik Windows güncellemesi varsa yapın.

Hocam, mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp, linkteki WHQL sürücüyü yükleyip deneyin. Yüklemeden önce eksik Windows güncellemesi varsa yapın.
Hocam olmadı ne yazık ki...

Hocam, aklıma gelen başka yol yok. Olmazsa, temiz kurulum yapıp deneyin.

Geri
Yukarı