Çözüldü GTX 1050 8K görüntüyü destekler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berat3636

Hectopat
Yer
kars
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba 2K 144 veya 165 Hz 31.5 inç bir monitör almayı düşünüyorum. İnternette yazdığına göre ekran kartım 8K yı destekliyormuş ama 2 GB bir ekran kartının 8K görüntüyü destekleyeceğini düşünmüyorum. Sistemim yukarıda bahsettiğim bir monitörü kaldırır mı?
Sistemim:
Kingston 120 GB SSD.
MSI GTX 1050 ekran kartı.
Cooler Master 500W PSU.
AMD FX 8320 işlemci.
8+8 1600 MHz RAM.
Gigabyte GA-78LMT-S2P anakart.

Çözüm
Destekliyor. NVIDIA GeForce 10 Serisi Grafik Kartları

Ekran Alıntısı.PNG
Hocam GTX 1050 1080p kartı bile değil. İleride ekran kartı alacaksanız 2K 144Hz monitör tavsiye ederim.

Şu an düşündüğüm sistem RTX 3060 Ti ekran kartlı AMD Ryzen 5 serisi işlemcili bir PC düzeceğim ve yanında 31.5 inç 1 ms 2K Curved monitör alacağım inşallah.

Şu an düşündüğüm sistem RTX 3060 Ti ekran kartlı AMD Ryzen 5 serisi işlemcili bir PC düzeceğim ve yanında 31.5 inç 1 ms 2K Curved monitör alacağım inşallah.

31.5" ekran aşırı büyük olur hocam, 27" bayağı ideal, ayrıca ekran büyüdükçe pixeller büyüyecek ve daha kötü bir görüntü elde edeceksiniz.

FPS arttıkça işlemciye düşen yük artar, genel olarak çözünürlük arttıkça da FPS düşer. Çok düz mantık. Her oyunda çözünürlük kısmını değiştirebiliyorsun zaten, kasan oyun olursa 1080P'e geri çekebilirsiniz.
Ayrıca nasıl işlemci bozulması o? İşlemcinin termal macununu yenile ve anakartın VRM'lerinin olduğu kısma bir fan yerleştir. Biosuda default ayarlara döndür hiç sorun kalmayacaktır.

Isınma sorunu yaşadın mı hiç.

Hayır. Metal kasa olmasına rağmen gayet sağlam bir soğutması var laptopun. Malzeme kalitesi de üst seviyede. Caspera hayran kaldım gerçekten.

İsterseniz 27 inç ama çok sağlam renk kalitesi var, görsellik ve kullanım basitliği çok üst seviyede. Aynı zamanda sağlam: LG ultragear 27GN800-B. HDR'ı çok kaliteli değildir ama kendi renk ayarlarıyla oynayarak adeta kendi HDR'ımı yaptım. Zaten IPS panel 1ms verebiliyor ona rağmen. 144 Hz. Onun dışında AMD FreeSync Premium var. Black stabilizer var vs. kısacası 3000TL'ye alınabilecek çok kaliteli bir monitör yaklaşık 3 aydır kullanıyorum çok memnunum.

Son düzenleme:
@Darth sand the wıse benim bildiğim Casper'lar soba oluyorlardı.

@Darth sand the wıse benim bildiğim Casper'lar soba oluyorlardı.

Ben g780.1030-B5J0p almıştım. G780 serisinin soğutması daha iyi olabilir G770'e göre. Gayet başarılı. Ocak'tan beri kullanıyorum 9 ay oldu en yüksek ayarlarda Sea of Thieves, yüksek ayarlarda RDR2, en yüksek ayarlarda Witcher 3, en yüksek ayarlarda saatlerce CS, en yüksekte Dying Light hepsini denedim çok memnunum 0 sorun çalışıyor.

Geri
Yukarı