GTX 1050 CS:GO FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Razor1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, laptopumda CS:GO oynarken oyun 1 saniyeliğine falan donuyor. Bu donma genelde çatışma halindeyken oluyor. Bir de bu sistemle 1080P'de bütün ayarlar Low'da 80-90 FPS alıyorum. Full ayarlarda 40FPS'e kadar düşüyor. Bu normal mi? Sistem özelliklerim:
  • GTX 1050 4 GB (1050 Ti değil)
  • i7 7700 HQ.
  • 16 GB RAM.
Arkadaşımda da aynı özelliklere sahip fakat farklı bir model laptop var, onda da kasıyor. 1660 Ti'li laptop kullanan arkadaş Full ayarlarda oynamasına rağmen böyle bir sorun onda olmuyor. Acaba oyunları SSD'ye kursam FPS artışı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç ay önce fan temizliği ve macun değişimi yaptırmıştım ama bu durumun nedeni eğer buysa yeniden getirip göstermem lazım. Yaptım deyip yapmadı mı acaba?
Hocam kasanın içini açıp bakın toz varsa yapmamıştır işlemci fanına özellikle bakın.

İşlemcinin üzeri böyle gözüküyor. Sanki macunda bir sıkıntı var gibi ya da bilemiyorum ama pek normal bir görüntü değil gibi

Hocam temizlememiş. Borunun yanları toz içinde buradan öyle gözüküyor. İşlemciler hakkında bilgim yok ama Artics MX4 alıp sürün kasanın içindeki tozları fırça ya da elektrik süpürgesi ile alın.

Hocam temizlememiş. Borunun yanları toz içinde buradan öyle gözüküyor. İşlemciler hakkında bilgim yok ama Artics MX4 alıp sürün kasanın içindeki tozları fırça ya da elektrik süpürgesi ile alın.

Cevabınız için teşekkürler, benim de pek bir bilgim yok. Daha önce hiç macun yenilemedim. Yarın yaptırdığım yere gidip durumu anlatacağım ve yapmasını isteyeceğim. Eğer yapmazsa dediğiniz gibi bir macun alıp kendim yapmaya çalışacağım.

Hocam bir şey diyecem bu bilgisayarcı daha kasa temizliğini bile yapmamış başka bir bilgisayarcıya götürün.

Yeni konular

Geri
Yukarı