Çözüldü GTX 1050 Forza Horizon 4 Düşük FPS Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emircan Döndü

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
1080p en düşük ayarlarda 40 FPS alıyorum. Droplanmalar yaşıyorum arada bir. Sorun ne olabilir?
  • GTX 1050
  • İ3-4150 3.5 GHz
  • 8 GB DDR3 1600 MHz RAM
  • Toshiba OCZ TR200 200 GB SSD
  • 450W güç kaynağı

Çözüm
@Arkham Kn1ght @FalconPolat bu görüntüler işinize yarar mı? Arka planda sadece Windows'un uygulamaları açık. Ne ile çözebilirim şimdilik sorunu?

2.jpg

1.jpg

Bu arada CPU'nun sıcaklığı 55'i geçmiyor.
Sorun çözülmüştür. GTX 1050 Ti'ye geçtim. Şu anlık sorunsuz orta ayarlarda 60 FPS alabiliyorum.
Oyun 6,7 GB RAM kullanıyor. Eminmisin hocam ram olduğuna? Ona göre RAM alacağımda. Birde DDR4 sistemde 8 GB ram kullanan arkadaşlarım var 1060 6GB en yüksek ayarlarda droplanmıyor.
RAM'i kullanan sadece oyun değil ki... Zaten Windows ortalama 1.4 GB kullanıyor. Buna hizmetler, arka plan uygulamaları vs. eklenince de RAM dolmuş oluyor.

1050 de VRAM sorunu oluyor da olabilir. Oyun ayrıca 6.7 GB RAM kullanmıyor, arkada bakarsan tonlarca sanal bellek kullanımı var ve o gerçek RAM kullanımı oluyor, büyük ihtimal 15-16 GB. Sistemde ne kadar RAM varsa onun üstüne çıkamaz. Tek RAM yetmeyebilir VRAM yüzünden de takılma yaşayanlar var.

RAM'i kullanan sadece oyun değil ki... Zaten Windows ortalama 1.4 GB kullanıyor. Buna hizmetler, arka plan uygulamaları vs. eklenince de RAM dolmuş oluyor.
Zaten sistem boştayken 2.5 GB kullanıyor Windows.
1050 de VRAM sorunu oluyor da olabilir. Oyun ayrıca 6.7 GB RAM kullanmıyor, arkada bakarsan tonlarca sanal bellek kullanımı var ve o gerçek RAM kullanımı oluyor, büyük ihtimal 15-16 GB. Sistemde ne kadar RAM varsa onun üstüne çıkamaz. Tek RAM yetmeyebilir VRAM yüzünden de takılma yaşayanlar var.
İlk olarak RAM ikinci olarakta 1050 Tİ'ye geçeceğim o zaman.

8 GB RAM ile sorun yaşamayan arkadaşın kimmiş buraya yazsın sistemini ve ayarlarını görmek istiyorum. Çok ilginç gerçekten.
Buraya yazamazlar sebebi ise öyle çok ilgilenmiyorlar internet ile. Şuan 1050 Tİ G4560 8GB DDR4 sistem kullanan arkadaşım orta ayarlarda 60 FPS alıyor. Ve internette bi ton 8 GB ile oynayan kişi var hiç yaşamıyor drop sorununu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı