GTX 1050 FPS Yüksek ama Oyun Akıcı Değil

Monitörü yeni aldım değiştirmem de 2060 alıp güzel bir sistem oluşturmayı düşünüyorum.
Hocam BenQ XL2411 Aldım gerçekten bu kadar mı farkeder ya ben fortnite oynarken 60 hz de oyun resmen kasıyormuş sonradan internet kafelerde 60 hzleri görünce oyun kasıyor kardeşim dedim çocuk abi ne kasması akıyor görmüyormusun diyor :D

Dostum kartı felan değiştirme. Gerçi kartın eski kalmış biraz ama benim gibi gtx 1060a yükselt ekran kartını ve monitörünü kesinlikle 144Hz al. Oyunu sabit 200 fps ile oynuyorum ve oyun yağ gibi.

Monitörü yeni aldım değiştirmem de 2060 alıp güzel bir sistem oluşturmayı düşünüyorum.
Sorunun tam ne bilmiyorum ama eğer takılma donma yok sadece sağa sola dönerken akıcı gelmiyorsa %90 monitörden oluyor bu sorun. Yeni monitörünün HZ'sini 60 dan yukarı çektin mi ? Direk takıp kullandıysan ayarlı değildir.

Sorunun tam ne bilmiyorum ama eğer takılma donma yok sadece sağa sola dönerken akıcı gelmiyorsa %90 monitörden oluyor bu sorun. Yeni monitörünün HZ'sini 60 dan yukarı çektin mi ? Direk takıp kullandıysan ayarlı değildir.
Sağa sola dönerken değil. Hiç akıcı değil. Sanki 0.9 ağır çekime alınmış gibi hafif bir tuhaflık var. Önceden de vardı. 900P 60Hz kullanıyordum. Yeni monitörde 1080P 72Hz ayarladım. Fakat sonuç gene aynı.

Anladığım kadarıyla donmalar oluyor ara ara.

Bunun bilgim dahilinde 2 sebebi olabilir.
1- Darboğaz. OC olma şansı varsa işlemcine güvenli şekilde hız aşırt.
2- RAM yetersizliği, lakin 8GB RAM fazlasıyla yeterli Fortnite için MHz düşüklüğünden dolayı donma yapmaz RAM’den, belleğinden yapar yaparsa.

Monitör olayına gelirsek MS yüksektir eski monitorüne göre diyeceğim ama hep aynı monitörü kullanıyorsan kendi kendine MS artmaz zaten. Pek alaklı olduğunu sanmam.

Anladığım kadarıyla donmalar oluyor ara ara.

Bunun bilgim dahilinde 2 sebebi olabilir.
1- Darboğaz. OC olma şansı varsa işlemcine güvenli şekilde hız aşırt.
2- RAM yetersizliği, lakin 8GB RAM fazlasıyla yeterli Fortnite için MHz düşüklüğünden dolayı donma yapmaz RAM’den, belleğinden yapar yaparsa.

Monitör olayına gelirsek MS yüksektir eski monitorüne göre diyeceğim ama hep aynı monitörü kullanıyorsan kendi kendine MS artmaz zaten. Pek alaklı olduğunu sanmam.
Hocam ben sorunumu yeni monitöre ve ekran kartımı gtx 1060 a güncelleyerek aştım. Sorun benim monitördenmiş 60HZ 5 MS çok dandik bişeydi 144HZ 1 MS aldım şuan yağ gibi :)
Sağa sola dönerken değil. Hiç akıcı değil. Sanki 0.9 ağır çekime alınmış gibi hafif bir tuhaflık var. Önceden de vardı. 900P 60Hz kullanıyordum. Yeni monitörde 1080P 72Hz ayarladım. Fakat sonuç gene aynı.
Bu monitörden değil sistemsel bir sıkıntı hocam.

Bu arada illaki donanımsal olmak zorunda değil yazılımsal da olabilir. Windows ve ekran kartı driverlerını güncelle olmadı format at dene. Kesin bir teşhis koyabilirsin o şekilde donanımsal olduğuna.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı