GTX 1050 laptop ile 2021'de mining yapılır mı?

Lonis

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
Laptop modelim: Lenovo Legion Y520 GTX 1050 4 GB, 16 GB RAM.
Şunu demek istiyorum diğer 1050'li laptoplar 95 90 derece görürken ben 70 görüyorum, daha 75'i geçtiğini görmedim. Biliyorum 4 GB'lık kart ile ETH kasılmıyor. Şunu sormak istiyorum, günümüzde bu laptop ile bana en çok hangi kripto kazandırır? Ne kazmalıyım ve aylık kaç TL kazandırır tahminen? Ve de bilgisayarıma zararı olur mu? Zaten tüm gün çalıştırmayacağım, günün 15-17 saati çalışacak aşağı yukarı. Elektrik faturasına 40 TL gibi bir şey yansıyor hesaplarıma göre.
Yardımlarınız için teşekkür ediyorum şimdiden.

Arkadaşlar merhaba.
Laptop modelim: Lenovo Legion Y520 GTX 1050 4 GB, 16 GB RAM.
Şunu demek istiyorum diğer 1050'li laptoplar 95 90 derece görürken ben 70 görüyorum, daha 75'i geçtiğini görmedim. Biliyorum 4 GB'lık kart ile ETH kasılmıyor. Şunu sormak istiyorum, günümüzde bu laptop ile bana en çok hangi kripto kazandırır? Ne kazmalıyım ve aylık kaç TL kazandırır tahminen? Ve de bilgisayarıma zararı olur mu? Zaten tüm gün çalıştırmayacağım, günün 15-17 saati çalışacak aşağı yukarı. Elektrik faturasına 40 TL gibi bir şey yansıyor hesaplarıma göre.
Yardımlarınız için teşekkür ediyorum şimdiden.
Harcadığınız elektriğe değmez.

75 cent kazanırsın 75x365 den burada 27.375 cent eder o da 273 dolar yıllık sürekli kazarsa tabii soğutması iyi olacak üstten bir kasa fanı alıp ekleyip soğutursanız ben öyle yapıyorum bendeki laptop max oyunlarda 70 derece normalde 92 vs oluyor bir de kazandığınız eth leri satmayacaksınız bir dahaki yükselişte satacaksınız 2 3 yıl sonra kar 2x en kötü gelecek ve ethereum classic kazacaksınız 75 w yiyor elektrik olarak kwh 10 cent elektriğin 1 cent de elektik faturası saat başı gelecek 24 cent 50 cent kar 365 ile çarparsan 18.250 cent gelir 182 dolar 1500 lira gelecek başka bir laptop varsa elinde yap ama yoksa sadece geceleri bırak 1500x2x3 9k gelir dediğimi yaparsanız sadece gece de 4.5k gelir

toplam kar da bağlanan havuza göre değişir havuzlar komisyon alıyorlar bir miktar

75 cent kazanırsın 75x365'den burada 27.375 cent eder o da 273 dolar yıllık sürekli kazarsa tabii soğutması iyi olacak üstten bir kasa fanı alıp ekleyip soğutursanız ben öyle yapıyorum bendeki laptop Max oyunlarda 70 derece normalde 92 vs oluyor bir de kazandığınız ETH'leri satmayacaksınız bir dahaki yükselişte satacaksınız 2 3 yıl sonra kar 2X en kötü gelecek ve Ethereum classic kazacaksınız 75 W yiyor elektrik olarak kwh 10 cent elektriğin 1 cent de elektik faturası saat başı gelecek 24 cent 50 cent kar 365 ile çarparsan 18.250 cent gelir 182 dolar 1500 lira gelecek başka bir laptop varsa elinde yap ama yoksa sadece geceleri bırak 1500x2X3 9K gelir dediğimi yaparsanız sadece gece de 4.5k gelir.

Toplam kar da bağlanan havuza göre değişir havuzlar komisyon alıyorlar bir miktar.
m

Merhaba, teşekkür ederim cevaplar için.
ETH demişsiniz ama 4 GB ekran kartı ile ETH kasmak kalktı diye biliyorum?
Benim bilgisayarımda yanlış bilmiyorsam 4 GB Intel'e ayrılmış RAM var, mantıken 8 GB VRAM oluyor ama mining programlarında bu çalışıyor mu hiçbir fikrim yok.
Bir de "sadece geceleri bırak 1500x2X3 9K gelir dediğimi yaparsanız sadece gece de 4.5k gelir" burada dediğiniz şeyi anlamadım. Daha tam aşina değilim mining e ilk defa girmiş olacağım girersem. Zaten bilgisayarımda ısı 80 derece üstüne çıkarsa bırakacağım mining yapmayı, bilgisayarı riske atmam merak etmeyin :).

Eklemek isterim: Ben bana sağlam bir gelir kaynağı olsun diye bir şey beklemiyorum, evde yokken ve geceleri çalıştırayım bana aylık ne getiriyorsa getirsin o yani :)

Geri
Yukarı