GTX 1050 laptop oyunlarda onboard ekran kartıyla çalışıyor

ŞadiBora48

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Öncelikle oyunlarda FPS düşüşümü gördüm ve inceleme yapmaya başladım sonrasında oyunlarda GTX 1050 ekran kartımın yanında Intel HD Graphics'de çalıştığını ve Intel HD Graphics'in GTX 1050'den daha fazla çalışıp onu boğduğunu gördüm. Masaüstündede GTX 1050L'im çalışıyor.
Oyun açık ama alt tabdayım.

1603784241029.png

Ve bununla beraber ekran kartımın 4 GB'lık VRAM'i 1.5gba düştü yarı yarıya VRAM kullanabiliyor.
Bunu nasıl düzeltebilirim?
Tercih ettiğim oyun Subnautica.

1603784373271.png

Dosya Ekleri

• 1603784239224.png
    1603784239224.png
    3,3 KB · Görüntüleme: 24
Merhabalar,
Öncelikle oyunlarda FPS düşüşümü gördüm ve inceleme yapmaya başladım sonrasında oyunlarda GTX 1050 ekran kartımın yanında Intel HD Graphics'de çalıştığını ve Intel HD Graphics'in GTX 1050'den daha fazla çalışıp onu boğduğunu gördüm. Masaüstündede GTX 1050L'im çalışıyor.

Eki Görüntüle 716303

Ve bununla beraber ekran kartımın 4 GB'lık VRAM'i 1.5gba düştü yarı yarıya VRAM kullanabiliyor.

Eki Görüntüle 716304

HD Graphics o arada masaüstünü çizdiği için kullanılıyor zaten Discord falan kullanıyorsan ya da arkadaki herhangi bir şey için kullanılır.

Merhabalar,

Eki Görüntüle 716303

Eki Görüntüle 716304

Masaüstü sağ tık/ görüntü ayarları / grafik ayarları (alt tarafta)/ oradan göz at deyip istediğin oyunu eklediğinde yüksek performans GPU seçersen 1050'yi kullanacaktır.

Merhabalar,

Eki Görüntüle 716303

Eki Görüntüle 716304
Nvidia Kontrol Panelinden de ayarlayabilirsin.

1603788513306.png

Sanırsam size tam konuyu anlatamadım :(.
Ekran Kartım 1.5GB Max VRAM kullanıyor ve MHz Olarak'da 1300'lerde çalışıyor önceden kaçta çalıştığını hatırlamıyorum ama düşük olduğunu tahmin ediyorum

VRAM'i nereden kontrol ettiniz? GPU-Z indirip ekran görüntüsü paylaşın. Ayrıca MSI Afterburner ile OSD ayarlarını yapıp oyun içi bellek kullanımını kontrol eder misiniz?

MSI Afterburner'dan ayarlanabiliyor MHz hızı sanırsam ama ayarla oynamanızı tavsiye etmem.
nvidia inspector ile mhz yükseltmeye kalktığımda bilgisayar siyah ekran veriyor
VRAM'i nereden kontrol ettiniz? GPU-Z indirip ekran görüntüsü paylaşın. Ayrıca MSI Afterburner ile OSD ayarlarını yapıp oyun içi bellek kullanımını kontrol eder misiniz?
Hem Görev Yöneticisinden hemde Msı Afterburnerdan kontrol ettim

Yeni konular

Geri
Yukarı