Çözüldü GTX 1050 "Memory_Mangement" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Yazc23

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16GB DDR4 2400MHZ
SSD veya HDD modeli
500gb SSD
Ekran kartı
Nvdia Geforce GTX 1050
Anakart
Asus X571-GD
İşlemci
i5-9300h 2.40GHz
Merhaba, bir haftadır ardı arkası kesilmeyen mavi ekran hataları alıyorum genel olarak Memory ile ilgili olduğunu düşünüyorum, ASUS laptopu Windows 11'e yükselttim ve aynı zamanda 8 GB olan RAM'i 16 GB yükselttim. Mindump dosyalarını inclemeye çalıştım, Memtest86 ve Windows Memory diagnostic çalıştırıp test ettim ama herhangi bir sorun çıkmadı RAM'lerde. Ne yapmalıyım acaba?

Mindump link: mindump file.zip

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, bir haftadır ardı arkası kesilmeyen mavi ekran hataları alıyorum genel olarak Memory ile ilgili olduğunu düşünüyorum, ASUS laptopu Windows 11'e yükselttim ve aynı zamanda 8 GB olan RAM'i 16 GB yükselttim. Mindump dosyalarını inclemeye çalıştım, Memtest86 ve Windows Memory diagnostic çalıştırıp test ettim ama herhangi bir sorun çıkmadı RAM'lerde. Ne yapmalıyım acaba?

Memory Management genelde RAM arızasıdır. RAM'lerde sorun yoksa disk kaynaklı problem vardır.

Minidump'ları inceledim. Disk sorunu var. RAM'den kaynaklı sorunlar da mevcut. Tahminimce, 8 GB RAM'in yanına, bi tane daha 8 GB ekledin. Belki de uyumsuzluk yapıyordur. 2 adet RAM varsa, bir tanesini tak, memtest yap, sonra çıkar diğerini tak bir daha memtest yap.

Ek olarak: HD Tune ile "Info, Health" sekmelerini paylaşır mısın?

Memory Management genelde RAM arızasıdır. RAM'lerde sorun yoksa disk kaynaklı problem vardır.

Minidump'ları inceledim. Disk sorunu var. RAM'den kaynaklı sorunlar da mevcut. Tahminimce, 8 GB RAM'in yanına, bi tane daha 8 GB ekledin. Belki de uyumsuzluk yapıyordur. 2 adet RAM varsa, bir tanesini tak, memtest yap, sonra çıkar diğerini tak bir daha memtest yap.

Ek olarak: HD Tune ile "Info, Health" sekmelerini paylaşır mısın?

Son düzenleme:
Çözüm
MEMORY_MANAGEMENT genelde RAM arızasıdır. RAM'lerde sorun yoksa disk kaynaklı problem vardır.

Minidump'ları inceledim. Disk sorunu var. RAM'den kaynaklı sorunlar da mevcut. Tahminimce, 8 GB RAM'in yanına, bir tane daha 8 GB ekledin. Belki de uyumsuzluk yapıyordur. 2 adet RAM varsa, bir tanesini tak, Memtest yap, sonra çıkar diğerini tak bir daha Memtest yap.

Ek olarak: HD Tune ile "ınfo, health" sekmelerini paylaşır mısın?

Kullandığım laptopun 8 GB RAM'i anakarta gömülü olduğu için sadece yeni taktığım 8 GB SO-DIMM RAM'i çıkartabiliyorum ona ayrı bir Memtest yapamıyorum yani, HD Tune çalıştırdım scan de yaptım, health sekmesinde herhangi bir şey gözükmedi. Önemli bir şey mi bilmiyorum ama ASUS'un kendi programı olan MyASUS da genel kontrol yaptığımda uygulama kullanımında ekteki görseldeki gibi uyarı veriyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2022-01-24 172346.png
    Screenshot 2022-01-24 172346.png
    466,5 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot 2022-01-24 172401.png
    Screenshot 2022-01-24 172401.png
    357,9 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot 2022-01-24 174630.png
    Screenshot 2022-01-24 174630.png
    204,4 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot 2022-01-24 174643.png
    Screenshot 2022-01-24 174643.png
    221 KB · Görüntüleme: 13
Kullandığım laptopun 8 GB RAM'i anakarta gömülü olduğu için sadece yeni taktığım 8 GB SO-DIMM RAM'i çıkartabiliyorum ona ayrı bir Memtest yapamıyorum yani, HD Tune çalıştırdım scan de yaptım, health sekmesinde herhangi bir şey gözükmedi. Önemli bir şey mi bilmiyorum ama ASUS'un kendi programı olan MyASUS da genel kontrol yaptığımda uygulama kullanımında ekteki görseldeki gibi uyarı veriyor.
Eklediğin SO-DIMM RAM kiti çıkarıp, bir süre kullanır mısın? Mavi ekran alıp almadığına bakalım.

Eklediğin SO-DIMM RAM kiti çıkarıp, bir süre kullanır mısın? Mavi ekran alıp almadığına bakalım.

Tamamdır deneyeceğim.

RAM'i söktüğümden beri herhangi bir mavi ekranla karşılaşmadım şu ana kadar 2-3 kere çökerdi. Sorun RAM de o zaman fakat RAM özellikleri birbirine uyuyor testlerde bir arıza çıkmadı. Neden böyle bir sorunla karşılaşıyorum, donanımsal olarak yapabileceğim bir şey var mı, başka bir markadan mı sipariş etmeliyim?

Son düzenleme:
Tamamdır deneyeceğim.

RAM'i söktüğümden beri herhangi bir mavi ekranla karşılaşmadım şu ana kadar 2-3 kere çökerdi. Sorun RAM de o zaman fakat RAM özellikleri birbirine uyuyor testlerde bir arıza çıkmadı. Neden böyle bir sorunla karşılaşıyorum, donanımsal olarak yapabileceğim bir şey var mı, başka bir markadan mı sipariş etmeliyim?
Emin olmamakla birlikte, CL değerleri falan uymuyor olabilir. Farklı markalar denenebilir. Laptopunun destek sitesinde varsa, uyumlu RAM modülleri listesi olması lazım. Bir araştır istersen.

Yeni konular

Geri
Yukarı