GTX 1050 sisteme yükseltme önerisi

c137exe

Hectopat
Arkadaşlar çok bütçem yok öncelikle onu söyleyeyim. Şu anki bilgisayarımda GTX 1050, ASUS B250M-A, 8 GB RAM, i3 6098p 3.60 GHz var. Aynı zamanda SSD değil HDD kullanıyorum. 8 GB RAM + SSD yapsam performansda gözle görülür bir artış olabilir mi? 800 TL gibi bir şey tutuyor sanırım değer mi?

İlerleyen zamanlarda olurda param olursa anakart işlemci güncellemesi de yapabilirim. En minimal rakamlarla anakart işlemci önerisi de yapabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD takviyesi kesinlikle yapın. SSD olarak Samsung-Apacer-Patriot-Gigabyte modellerine bakabilirsiniz.
Onun dışında +8 GB bellek yükseltmesi yapılabilir ama şu anlık fazla gerekli olduğunu düşünmüyorum. SSD sizin için daha yararlı olacaktır.
Para artarsa Anakart yükseltilebilir (gibi.)

8 GB RAM + SSD yapsam performansda gözle görülür bir artış olabilir mi?
Olur.

800 TL gibi bir şey tutuyor sanırım değer mi?
Değer.

İlerleyen zamanlarda olurda param olursa anakart işlemci güncellemesi de yapabilirim. En minimal rakamlarla anakart işlemci önerisi de yapabilir misiniz?

Depolama veya RAM yetmeyen oyunlarda (kaplamaların geç yüklenmesi, anlık donmalar vb.) faydası olacaktır. FPS'e pek fazla etki edeceğini sanmam.

Arkadaşlar çok bütçem yok öncelikle onu söyleyeyim. Şu anki bilgisayarımda GTX 1050, ASUS B250M-A, 8 GB RAM, i3 6098p 3.60 GHz var. Aynı zamanda SSD değil HDD kullanıyorum. 8 GB RAM + SSD yapsam performansda gözle görülür bir artış olabilir mi? 800 TL gibi bir şey tutuyor sanırım değer mi?

Termal macun değişimini uzun zamandır yapmadıysan yap + SSD ile bilgisayar yeniden doğmuş gibi oluyor HDD'den SSD'ye geçtim bunca yıl eziyet çekmişim resmen

SSD takviyesi kesinlikle yapın. SSD olarak Samsung-Apacer-Patriot-Gigabyte modellerine bakabilirsiniz.
Onun dışında +8 GB bellek yükseltmesi yapılabilir ama şu anlık fazla gerekli olduğunu düşünmüyorum. SSD sizin için daha yararlı olacaktır.
Para artarsa anakart yükseltilebilir (gibi.)

Termal macun değişimini uzun zamandır yapmadıysan yap + SSD ile bilgisayar yeniden doğmuş gibi oluyor HDD'den SSD'ye geçtim bunca yıl eziyet çekmişim

Anakart ile uyumluluk sorunu çıkartmaz değil mi SSD? Eski bir anakart çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı