GTX 1050 sürücü güncelleme sonrası mavi ekran hatası

BasriDemir

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle durumum acil. Haftaya finallerim var. Sorunum şu: Laptopa format attım. Tüm driverleri yükledim, gerek Windows Update gerek Intel'in kendi sitesi vs. ekran kartına gelince NVIDIA'nın sitesine girip güncel olan ekran kartı Driver'ını yükledim. Fakat kurmaya çalıştığımda mavi ekran ve üzgün surat çıkıp, %'lik dilim başlıyor. Ardından otomatik onarım başlıyor ve güvenli modda başlatıp ekran kartını aygıt yöneticisinden devre dışı yaparak bilgisayarımı kullanmaya devam edebiliyorum fakat verimsiz oluyor. Eski sürümleri yükledim, ASUS'un kendi sitesinden yükledim, DDU ile sildim tekrar yükledim fakat hiçbiri benim sorunuma çare olmadı. Laptop özellikleri:
i5 7300.
8 GB RAM.
GTX 1050 (4 GB)
ASUS FX503VD modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum yapın. Windows'un son güncellemesin de sakatlık var, @Ali Güngör hocamın da yazısına bakarsanız anlarsınız hocam.

Temiz kurulum yapın. Windows'un son güncellemesin de sakatlık var, @Ali Güngör hocamın da yazısına bakarsanız anlarsınız hocam.

eyvallah hocam da ben eski windows sürümüne nasıl ulaşabilirim. Bu arada aygıt yöneticisinden sürüyü güncelleştir dedim, 2 tane gtx1050 yazıyor görüntü bağdaştırıcılarında, biri ünlemli diğeri ise değil. Kapa aç yaptım, tam açılacak tekrar aynı hatayı aldım. Nasıl bir hata anlamış değilim ya!

Eyvallah hocam da ben eski Windows sürümüne nasıl ulaşabilirim? Bu arada aygıt yöneticisinden sürüyü güncelleştir dedim, 2 tane GTX1050 yazıyor görüntü bağdaştırıcılarında, biri ünlemli diğeri ise değil. Kapa aç yaptım, tam açılacak tekrar aynı hatayı aldım. Nasıl bir hata anlamış değilim ya!

Temiz kurulum için buradan veya güncelleştirme kaldır kısmından kaldırabilirsiniz, önerim temiz kurulumdur.

Temiz kurulum için buradan veya güncelleştirme kaldır kısmından kaldırabilirsiniz, önerim temiz kurulumdur.
hocam tekrardan iyi günler bugün sorunumun kodunu buldum (kod43 hatası) fakat internette bir sonuca ulaşamadım.

Hocam tekrardan iyi günler bugün sorunumun kodunu buldum (kod43 hatası) fakat internette bir sonuca ulaşamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunu deneyin, olmazise Windows'u bir eski sürüme döndürünüz

Windows'u eski sürümüne de döndürdüm fakat problem aynı. PC HATALARIM

buradakileri denedim. Bios'u güncelleyince oldu ama şimdide nvidia ekran kartımın kullandığı uygulamalara ( oyunlara vs) girince ekranda karıncalanma oluyor ve oyun 200fps almasına rağmen 0 fps'e düşüyor ve takılıyor. Sorunun çözümünü buldum şimdi de böyle oluyor.

Geri
Yukarı