GTX 1050 Ti alınır mı?

Bütçe
3500
Destekliyor mu peki o teknolojili o kartı kardeşim?

Desteklemediğini söyleyebilirsin güzelce. Burada birbirimizin kalbini kırmaya gerek yoktu. Onu anlatmak istedim.

Ki sonradan araştırdım internette RX 550 CrossFire desteği olup olmadığına dair resmi bir açıklama göremedim bu yüzden yapılmıyormuş gibi konuşacağım. Sonradan gördünüz belki RX 570 ekran kartı gönderdim. Ona bakabilirsiniz. Sizin GTX 1050 Ti ekran kartından daha iyi.
Ayrıca ekran kartına şu an için (ekran kartlarının fiyatı düşene kadar bu çip krizi bitene kadar belki) düşük modeller ile idare edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ne 3500 TL'si ne 8000 TL'si? 6 yıllık kart, günümüzde sıfır alınmaz ikinci elde de 2500 TL'den 1 kuruş fazla verilmez isterse ROG STRIX olsun.

Zaten 2 tane olarak önerdim ama sonradan söyledim eğer istenmezse 1 tane alınabilir ve 1200 TL civarına 2 GB modeli bulunuyor.
Belki çok iyi değil ve 2 GB olması kötü etkiliyor ama ne yapalım. GT 1030 ekran kartları bile pahalı olduğundan RX 550 önermekte bir sakınca görmüyorum. 0 fiyatları uçtu zaten.
Gerçi 1000 TL civarına bulunabiliyormuş.
Aşağı yukarı benzer güçteler. Eğer fiyatı düşük olması dolayısıyla tercih edilirse GT 1030 veya RX 550 güzel olur. Sonra ileride ucuzladığında fiyatlar ki o zamana kadar para biriktirir iyi bir kartı ucuza alır. Veya 3050 alır ileride.
Ayrıca 1050 Ti güzel bir kart olmasına rağmen piyasası Max 1000 TL olması gerekiyordu. Bu yüzden alınmasını önermiyorum. Ki fiyatlar düşerse en azından GT 1030 RX 550 Max 200 300 TL kaybeder değerini. Ama GTX 1050 Ti neredeyse 1000TL kaybeder. Anlamışsınızdır umarım.

Son yazdıklarım hem eski söylediklerimi hem de yanlış söylediğim varsa diye yazıyorum. Konu sahibi kendisi belirlesin.
Ama sonradan gördüm RX 6500XT belki bakılabilir. Ayrıca bayağı düşük fiyatlara satılabilir.

Son düzenleme:
Ne 3500 TL'si ne 8000 TL'si? 6 yıllık kart, günümüzde sıfır alınmaz ikinci elde de 2500 TL'den 1 kuruş fazla verilmez isterse ROG STRIX olsun.

Bazı sitelerde sıfır RX 570'e stoklarda yok dense bile bir fiyat biçilmiş ve 2200 2500 3000 TL arasında geziyor bu fiyatlar stoklara gelince yükseliyor mu yoksa o fiyattan mı satılıyor?

Alınmaz diye BİR ŞEY YOK, bakmayın alınmaz diyenlere eğer beklentiniz ultra takıntısı türünden bir şey değilse ve belli oyunları (her güncel oyunu kast etmiyorum geçmiş yıllarda çıkan orta üst düzey oyunlar da olur) orta düşük ayarlarda oynarım diyorsanız alınır. Gayet güzel bir kart, ve milli ekran kartı da olması cabası 🙂. Ama bekleyip de bütçeyi artırabilirim diyırsanız belki 1650 veya daha üstü kartlara da bakabilirsiniz 0 olarak.

Son düzenleme:
Alınmaz diye BİR ŞEY YOK, bakmayın alınmaz diyenlere eğer beklentiniz ultra takıntısı türünden bir şey değilse ve belli oyunları orta düşük ayarlarda oynarım diyorsanız alınır. Gayet güzel bir kart, ve milli ekran kartı da olması cabası 🙂. Ama bekleyip de bütçeyi artırabilirim diyırsanız belki 1650 veya daha üstü kartlara da bakabilirsiniz 0 olarak.
God of War da takılma yapıyor :/ Keşke yapmasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı