GTX 1050 Ti Cayır Cayır Yanıyor

Hocam ben ekran kartinin sicakligini elimle kontrol edip ufleyerek sogutuyorum (!). Hocam MSI Afterburner programini kurup oyun ici sicaklik degerlerini kontrol eder misiniz?

Merhabalar, GTA 5 oynarken ekran kartım anormal derecede ısınıyor, dokunulamaz hale geliyor. Ama oyunu kapattığım zaman normal sıcaklığa dönüyor. Neden kaynaklanıyor olabilir?

Ekran Kartı: ASUS GTX 1050 Ti

İşlemci: AMD A3 1200

RAM: 8 GB DDR4
aynı sorunu rx580 de yaşıyorum anlamadım gitti oyuna bi giriyom sanki fanlar yerinden çıkıcak gibi dönüyor bazen korkudan pcyi kapatıyorum

Merhabalar, GTA 5 oynarken ekran kartım anormal derecede ısınıyor, dokunulamaz hale geliyor. Ama oyunu kapattığım zaman normal sıcaklığa dönüyor. Neden kaynaklanıyor olabilir?

Ekran Kartı: ASUS GTX 1050 Ti

İşlemci: AMD A3 1200

RAM: 8 GB DDR4
Transistörler elini yakabilir, bu tehlikeli bir sıcaklıkta olması anlamına gelmez.

@Nicksizfury Fanların hızlı dönmesi sorun değil. Asıl sorun fanlar dönmezse olur. MSI Afterburner ile oyunda GPU sıcaklığına bakın.
hayır bu modellerde ekran kartı çok ısınmadan fanlar dönmüyor zaten ara ara dönüyor ben 7/24 pc yi kapatmıyayım fanlar ara ara normal bi şekilde dönüyor. Ama bi oyuna girdiğim gibi fanlar birden hızlanıyor ekran kartına dokunuyorum alev topu olacak nerdeyse bide çok fazla ses çıkarıyor yani artık pcyi soğutmak için fanlar nasıl dönüyorsa

@Nicksizfury Ekran kartı 60 dereceye çıkmadan fanlar dönmez. Oyun içerisinde 85 derece sıcaklığa kadar sorun yok demektir.

Tekrar ediyorum; ekran kartı ve işlemcinin sıcaklığı elle ölçülmez.

Geri
Yukarı