GTX 1050 Ti Çift Monitör kullanmak

NobodyAnymore

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar benim 720P VGA bir monitörüm var. VGA to HDMI dönüştürücü ile bağlıyorum. Yakın bir zamanda AOC 24" G2460VQ6 75Hz 1ms adlı monitörü alacağım. Bu alacağım monitörü direkt olarak HDMI girişinden Galax Geforce GTX 1050Ti EX OC adlı ekran kartıma bağlayacağım. Bu nedenle de dönüştürücüyle bağlayacağım monitör saf dışı kalacak çünkü ekran kartında 1 tane HDMI girişi bulunmakta. Yani ikisini birden bağlayabilmem için 720P monitöre Display Port girişli bir dönüştürücü almam gerekiyor. Yani 720P monitörü dönüştürücü ile Display Port girişine, AOC 1080p 24 inç monitörü ise HDMI girişine bağlayacağım. Görüntü alır mıyım? Bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an kullandığınız monitör ve bağlantısı aynı şekilde kalsın, yeni aldığınız monitörde zaten DP var. Onu da oradan bağlayın.

Selam,
Ben de araştırdım ve bir sonuç bulamayınca, kendim denemeye karar verdim. HDMI'dan ana monitöre, Displayport kısmından da TV'ye görüntü yansıtıyorum. HDMI kablosunun PC'ye bağlandığı kısmın ucuna bir çevirici taktım, Displayport kullanabilmek için. Bir sıkıntı yok şu ana kadar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı