GTX 1050 Ti Cyberpunk 2077 performansı düşük

akt

Hectopat
Yer
İstanbul
GTX 1050 Ti, i7 4771, DDR3 8+4 sistem ile oyunda 10 FPS'i geçemiyorum. Sadece yere ya da boş bir tarafa bakınca 30 FPS aldığım oluyor. Optimize sorunlarını biliyorum ancak aynı kart ile olan inceleme videolarındamin 40 FPS ile şehirde rahat rahat gezilebiliyor. Denemediğim birkaç şey daha var ama sorunu çözeceğini sanmıyorum. Ayarlar her şey en düşükte ve 720p'nin bile altı çözünürlükte denedim. Sanırım çözünürlük değişse bile FPS'i etkilemiyordu.

GTX 1050 Ti, i7 4771, DDR3 8+4 sistem ile oyunda 10 FPS'i geçemiyorum. Sadece yere ya da boş bir tarafa bakınca 30 FPS aldığım oluyor. Optimize sorunlarını biliyorum ancak aynı kart ile olan inceleme videolarındamin 40 FPS ile şehirde rahat rahat gezilebiliyor. Denemediğim birkaç şey daha var ama sorunu çözeceğini sanmıyorum. Ayarlar her şey en düşükte ve 720p'nin bile altı çözünürlükte denedim. Sanırım çözünürlük değişse bile FPS'i etkilemiyordu.
i7 8750H + 1050Ti ile düşük ayarlar 900P çözünürlükte 30-40 FPS arası oynuyorum. Sisteminizde bir uyumsuzluk problemi olabilir Afterburner değerlerinizi atın bakalım.

Baktığınız inceleme videosundaki tüm sistem özellikleri sizinkiyle uyuşmayabilir. Örneğin RAM'lerin DDR sürümü veya işlemci farklı olabilir. Yani videoda gösterilenden daha düşük FPS almanız mümkün.

Ayrıca, ekran kartı sürücülerinizi GeForce Experience ile güncelleyin.

Çok küçük bir ihtimal de olsa Cyberpunk işlemci ekran kartıyla çalışıyor olabilir, grafik ayarlarından yüksek performans seçili olmalı.

RAM'lerin DDR3 olmasından kaynaklı olabilir belki. Optimizasyon zaten kötü RAM'ler de DDR3 olunca daha çok performans düşüşü olmuştur.
Afterburner ile istatistikleri gösteren bir video atmanız iyi olabilir. Sorun nerede belki çözebiliriz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı değiştir. Sen ne ayarlarda oynuyorsun oyunları.
Arkadaş niye bu kadar düşük FPS alıyorum diye sormuş, sorununu çözmeye çalışıyoruz. Sen ekran kartı al diyorsun.
Bütçesini sen karşılayacaksın heralde.

Geri
Yukarı